Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tetovált kismamik! Vélemények?...

Tetovált kismamik! Vélemények? Lent bövebben

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha van köztetek olyan kismama aki tetovàlva van leírnà a tapasztalatait a terhessége alatt? ( orvosok, növérek, bànàsmód?) A pàromnak tetovàló felszereléseket forgalmazó vàllalkozàsa van, és ö maga is 10 éve profi tetovàlóként tevékenykedik. Na most szakmàjàból adódóan nyaktól újjig kivan varva, ennek ellenére egy végtelen nyugodt, türelmes, kedves gondoskodó férfi. Nekem csak ruha àlltal takart felületen vannak tetovàlàsaim( egész hasam, mindkét combom, oldalam stb) de ezek mind igényes szép munkàk, jelentéssel bírnak, és szàmba, nyelvembe akad piercing is. de ezek is apro nem anyira szembetünö fajtàk. Sokszor azt veszem észre, hogy a védönö is, orvos is ha meglàt minket, furcsàn, elítélöen bànik velünk, pedig nem iskolàzatlan, nem törödöm buta emberek vagyunk, mégis ez az àlltalànos megítélés... szép hàzunk van, boldog csalàdi életünk és a babànak is a legjobbakat szeretnénk majd. Fogadott orvoshoz jàrunk, plusz költséges vizsgàlatokra sem sajnàljuk a pénzt, mert a kis pocaklakónk màr most a szemünk fénye, apa pedig különös nagy odaadàsal beszél a babàhoz minden lefekvés elött. Tartunk tölle, hogy a picit is negatív megítélés fogja érni a késöbbiekben, iskolàban, ovodàban, és a pàrom màr most sokat idegeskedik emiatt. Nem dohànyzunk, nem iszunk, ugyélünk mint bàrki màs, és a babàt is ugyfogjuk szeretni amenyire csak lehetséges. Attól mêg, hogy kicsit szinesebbek vagyunk mint az àtlag, még lehetünk jó szülök!

Érdekelne a vélemênyetek kedves kismamàk, ti mit gondoltok a témàról, természetesen a kultúràlt formàban érkezö negatív véleményekre is kivàncsi vagyok:)


16+3 hetes kismami.



2012. okt. 4. 16:39
1 2 3
 1/21 timike26 ***** válasza:
88%

nekem 3 tetovàlàsom van..ès az egyik ebbol igen intim helyen van.... nem mintha èrdekelne ki mit gondol rolam meg a tetovàlàsaimrol..

de azèrt èv elejèn a nagyfiam/8 èves/osztàlytàrsa megjegyezte:neked tuti tok jo az anyukàd ha tetovàlàsa is van... :)))

àlltalànos tèvhit hogy a tetovàlt emberek nem olyanok mint az àtlag.

az èn vèlemènyem:akiket ismerek ès tetovàltak/5 nèl tobb làthato tetovàlàs/azok mint sokkal èrtelmessebb,kedvessem emberek mint a tobbsèg.na jo 4 ilyen ember van az ismeretsègembe,de mint nagyszeru szulok,a tobbi gyerek is szeret veluk lenni mert lazàk ès nagyon elfogadoak,kedvessek./persze attol mèg igen felelosègteljessek/

èn picit irigykedek a sok tetkod miatt :)

2012. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Szia


A ferjemen is es rajtam is van tetovalas es testekszerunk is volt (mindkettonknek arcon fokent, igy az eskuvokor kivettk es ugy is maradt)Nekem semmifele hatranyom nem szarmazott belole, hogy tetovalasaim vannak.Termeszetesen pont olyan helyen van mind, hogy szulesnel totalba lehessen latni.....Az en szulesznomnek is van tobb tetovalasa, igy errol is volt szo a vajudas kozben:) szerintem nagyon gyerekes es maradi viselkedes ha valaki emiatt elitel.

2012. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem rajtatok múlik. Mindig van valaki akit megszólnak. Főleg mikkor megérkezik a babád, játszótéren is sok szuperanyuval fogsz találkozni. Ne foglalkozz velük, elég szomorú ha ilyen megkülönböztetésre nevelik gyereküket.

Akivel pedig hosszútávon lesz kapcsolatotok pl óvónő, tanárok, barátok azok úgy is rájönnek milyen emberek vagytok valójában.

2012. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
eleg buta az olyan ember aki csak a kulsosegek alapjan itelkezik. engem szemely szerint nem zavar a tetovalas,bar nekem nincs. viszont piercingem volt a hasamban, most terhesen kivettem mar, de ha utana meg szep lesz a hasam akkor visszateszem.
2012. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Ne izgulj emiatt.Ha nem lenne tetoválásod,hidd el másért szólnának meg.Aki olyan "kedves",hogy beszól az még a fűzfába is beleköt.
2012. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
Nézd, én nem csodálkozom ezen. Elhiszem, hogy te egy rendes ember vagy és még azt is elhiszem, hogy jó anya leszel, függetlenül attól, hogy tetovált. Nyilván akadnak kivételek. Az emberek előítéleteit is meg lehet érteni, hiszen ha egy kopasz, kigyúrt bűnözőt fog a TEK vagy a NAV, jól látható az elfogáskor, hogy csuron tetovált mind. Miért ne azonosítaná az átlagember a tetoválást a bűnözőkkel? Ha végigmegy a körúton, a nyolcadik kerületnél azt látja, hogy az összes roma tele van tetoválásokkal, az összes börtönből szabadult tele van, a strandon az ordítozó, tájszólásban üvöltöző kőbunkókról virít a tetoválás. Ha valaki olyan akar lenni direkt, szeretné, ha olyannak néznék, ám tegye, firkáljon magára. De csodálkozzon, hogy a kórházban, iskolában, bölcsődében, óvodában furcsán néznek a gyerekre. És az a veszély fennáll, hogy ha bármi botrány előfordul az oviban, egy kabátlopás, stb. egyértelmű, hogy kiket fognak gyanusítani. De ti ezt így szerettétek volna, a ti döntésetek, a ti életetek.
2012. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors vàlaszokat! Eddig minket sem érdekelt ki mit gondol, amíg csak róllunk volt szó. Csak hàt félünk, hogy a babànak lesz belöle hàtrànya. Tegnap is a védönönél egy màsik pàr úgy megnézett minket, mintha a holdról jöttünk volna:) sött multkor a baba boltban, nem is feltételezte az eladóhölgy hogy a kisruhàk nekünk lesznek, közölte hogy szép ajàndék lesz, ( pedig a pocakom màr észrevehetö) mintha nekünk kizàrt lenne, hogy babànk lesz:) hat ez van, pedig ma màr nem olyan nagy dolog ez szerintem. A 4ds uhs néni azért megdícsérte a pàromat, hogy ,,szépet rajzolt a pocakomra":))
2012. okt. 4. 17:03
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolso!


itt nem a szerelek mari tetovalasokrol van szo szerintem, hanem a muveszi ertekkel biroakrol.

Szerintem erdemes lenne ellatogatnod pl: Angliaba...ha itt vegigmennel az utcan leesne az allad az fix......a kutyat nem erdekli, hogy hogy nezel ki...jathatsz tangaval a fejeden is akkor sem az alapjan itelnek meg.

2012. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Tetovàlt és tetovàlt között is van külömbség, ahogy az emberek között àlltaàban. Aki az alapjàn ítél, hogy tetovàlàs van e vagy nincs, úgy gondolom önmagàban elég primitív ahhoz, hogy figyelemre se méltassam. Màsrészröl a ,,firkàlàs" lehet hogy börtön viselt emberek vêdjegye, de a tetovàlàsnak van egy komoly müvészi oldala is, azt sem kéne figyelmen kívül hagyni. Mindenesetre egyetértek azzal hogy sokan hasonlóképp làtjàk mint ahogy írtad, ennek igen talàn a média is oka, de aki birka az menjen a kolomp utàn. Csak ezt sajnàlom mérhetetlenül. Köszönöm az öszinte véleményed :)
2012. okt. 4. 17:11
 10/21 A kérdező kommentje:
hoppà, utolsó elötti:)
2012. okt. 4. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!