Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetetk ha azt mondták...

Szerintetetk ha azt mondták az ultrahangokon, hogy nagy babám lesz, minimum 3,5 fölött de inkább a 4kg-hoz közelít, akkor az 56-os ruhákba bele fog férni?

Figyelt kérdés

November végén szülök, overált is szeretnék venni, van már egy 68-as méretű, de gondolkodom egy 62-ben is, de a legtöbb amit láttam inkább úgy irják, hogy 56-62 es méret. Ezt nem értem...

Tudom,hogy attól is függ,hogy mekkora centiben is a baba, de azt ugye előre nem lehet megmondani.


2012. okt. 3. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 4200 grammos 56 cm es fiam született, 7 hétig volt jó rá az 56-os overálból pedig 62est hordtunk egész télen. A 68 as csak úgy 4-5 hónaposan lett jó.

A kislányom 4330cal született és 60 centisen na ő csak a nagyobb fajta 56-osokat hordta úgy 2 hétig (úgy össze vannak gubózódva az első napokban még hogy valódi hosszuknak megfelelő ruha is lógni tud a kis lábukon):)

És 3 hetes korától a 62-eseket és mivel 3 hónaposan már 70 centi volt és 7 kiló ezért onnantól pedig inkább már 74 est. Augusztus végi így overált már 74est vettem.

Az ultrahangról viszont annyit hogy nekem a legelső babámat is nagynak 3800 felettinek jósolták és 3300al született 41.hétre, a második harmadik gyerekemet (akikről előbb írtam) pedig 3300-3400-3500nak mondták ahhoz képest a lányom 1 kg-val lett nagyobb. Úgyhogy erre azért annyira nem adnék.

2012. okt. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
November végén szülsz, az már majdnem tél. Vedd meg nyugodtan az 56-62-es overált. A súly nem számít, az én fiam 3700 gr volt, de csak 52 cm. Kb 3 hónapos koráig elég volt az 56-os, 4 hónaposig a 62-es, és most már hirtelen kényelmesebb a 74-es, mint a 68-as.
2012. okt. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ultrahangod súlybecslés a legtöbb esetben nem stimmel - nekem nagy babát mondtak (4 kg fölöttre) és 3100 lett, de itt is rengeteg hasonót olvastam.

56-os méterü overált meg nem vennék, mert ekkorába csak egész pici baba fér bele, az is csak pár hétig. Ha az elsö pár héten (kicsit) nagy rá az overál, az nem gond, de legalább valameddig bele fog férni és a telet ki tudja benne húzni.

2012. okt. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazat adok az utolsónak és 62-est vegyél. Abba biztos el fog férni legalább 2-3 hónapos koráig, attól függően mennyivel születik és milyen gyorsan nő majd.
2012. okt. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a tanácsokat, akkor 62-es overált fogok venni, és 62-68-as rucikat.
2012. okt. 3. 08:47
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem 4ooogr és 52cmes kislányom született, már a kórházban alig tudták ráadni az 56-os ruhát.
2012. okt. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges nagyon piciket venni. Ha megszületik, és minden nagy lesz rá, még mindig elmehet valaki venni pár darabot.
2012. okt. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ruhából mindenképpen vegyél pár 56-ost is.

Nekem mindkét gyerekem viszonylag nagy súllyal született, de picikék voltak. A kisfiam 4080 g és 51 cm, a kislányom 3770 g és 49 cm. Hát a kislányomon konkrétan minden 56-os ruha lógott az első pár hétben.

Az overál mellé meg vehetnél egy 62-68-as bundazsákot. Az a babakocsiba tökéletes. Általában még a hordozóba is be lehet kötni, de mi csak a sétákhoz használtuk felváltva az overállal.

Ha nem gond, hogy a ruhák használtak, én a helyedben vennék a vaterán egy 56-os kisebb ruhacsomagot és egy bundazsákot.

2012. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem lesz jó rá 56-os ruha, hiába lesz mondjuk 56 cm alatt, mert az én kislányom ugyan nem született nagy súllyal, 3230 g-mal és 52 cm-re,akkor még az 56 ruha is nagy volt rá, de 1 hónaposan 54 cm volt és már több, mint 4 kg, és nem a hossza vette fel a ruhát, hanem a súlya és már 62-t hord azóta.
2012. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!