Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy 18 hetesen még...

Normális, hogy 18 hetesen még nem érzem a babámat?

Figyelt kérdés
Már van egy gyerkőcöm, őt kb.18-19 hetesen éreztem először. Sokan mondják, hogy már éreznem kellene, mert állítólag a 2. mozgását mindig előbb megérzik a kismamik. Járt valaki esetleg úgy, hogy később érezte a 2. gyerkőcét, mint az elsőt? Kicsit félek, hogy esetleg valami baj van.
2012. okt. 2. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs semmi baj, nincs két egyforma terhesség, lehet h most máshol tapadt meg a méhlepény vagy csak szimplán nem akkor rúg, amikor figyeled. Ha az normális hogy az elsőnél 20.hét körül érzik átlagban a kismamák, akkor nem lehet gond az sem h te 18hetesen még nem érzed a másodikat. Hamarosan jelentkezni fog!:-) ha nagyon aggaszt, menjetek el egy 4D ultrahangra, ilyen korban már nagy élmény, de gondolom pár héten belül úgyis mész a dokidhoz a genetikai uh miatt. 19hkm
2012. okt. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. Kb. 20. héttől állítják a nőgyógyászok, hogy nagyjából onnan érezhető. Legalábbis első gyereknél.

Én kb. 16-18. héttől éreztem, második gyereknél már 14. hétnél is éreztem, mert már tudtam, hogy milyen érzést kell figyelni.

2012. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, ez teljesen természetes. Általában előbb érzik a kismamik a 2. babát, mint az elsőt, de ez nem jelent törvényszerűséget!

Az első gyerkőcünket 18 hetesen éreztem először, a másodikat csupán néhány nappal előbb, de erre is csak később döbbentem rá; mert teljesen mást éreztem, mint az elsővel és eleinte nem is gondoltam, hogy a baba az. Először finoman elpattanó buborékok-érzés volt, most finom nyomkodások.

Szóval figyelj te is, az is lehet, hogy már érezhető, csak más jellegű érzést vársz, mint ahogy ő jelez...

Minden jót!

2012. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, néhány hét, és őt is érzeni fogod! :) A második gyerek teória pedig hibás. Én az első már 12 hetesen éreztem, a másodikat kb. 19 hetesen. Ennyit erről. :)
2012. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, remélem tényleg semmi gond és hamarosan érzem majd a mocorgását.
2012. okt. 2. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!