Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg képtelenség, hogy 14...

Tényleg képtelenség, hogy 14 hetesen a babámat érezzem?

Figyelt kérdés
Ez a második terhességem, a fiam mozgását anno a 16. hét elején éreztem először. Még nem is számítottam rá, hogy már érezhetem a picit, de az elmúlt 2 napban már másodjára fordult elő az a rebegő, bugyborékoló érzés. Terhesgondozáson megemlítettem, de kinevettek, hogy ez még képtelenség...
2012. ápr. 10. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem képtelenség! Én 1. babánkat 12 hetesen éreztem először. (Utólag jöttem rá csak, hogy ő volt.) Mikor már tudatosult bennem, hogy na ez ő volt, a 16. hét közepén volt.
2012. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Dehogy képtelenség. A második kisfiamat én is 13+4 naposan éreztem először.Furcsálom, hogy kinevettek.
2012. ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki nevetett ki és miért, de üdvözlöm őket.

Én az első babámat is elég korán éreztem.

Sógornőm szintén 14 hetesen érezte második kisbabáját.

Ha más érzés mint eddig, akkor az biztos, hogy a baba lesz. Van, aki korán megérzi, és ezt a legtöbb doki/védőnő/szülésznő tudja. Nem is értem, hogy miért nevettek ki téged.

2012. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a 2. terhességet előbb érezni mint az elsőt. Nekem a védőnőm azt mondta 14-16 hét között érezni először.
2012. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Ezek szerint nem csak én "képzelődök". Én is eléggé meglepődtem, hogy így reagáltak. Az első terhességemnél is ezt éreztem, csak később (vagy csak később figyeltem fel rá), de akkor a védőnő annyit mondott, hogy rendes baba, hamar jelentkezik. Most azt mondták, hogy a 16. hét előtt nem érezhetem, csak összetévesztettem a bélmozgásokkal.

2012. ápr. 10. 14:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Elsőt 17 hetesen éreztem, a másodikat én is 14 hetesen, és tutira ő volt!!!! Nem képtelenség.

Mivel 2.baba, képes voltam szétválasztani a baba mozgását a bélmozgásomtól. Elsőnél még a 17.héten azért tanakodtam, hogy ez most micsoda.

2012. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
engem is kinevetett egy rokonunk, hogy 16 hetesen éreztem az első babám. elég rosszul esett, de én tudtam, hogy Ő az! soha előtte ilyen érzés nem volt, nem bebeszéltem magamnak, nem vagyok az a fajta! a következőt a 18. hétben éreztem, az is hasonló kis "csiklandozós" érzés volt, majd aztán ahogy teltek a hetek, egyre gyakoribb és egyre erőteljesebb érzés lett, de ezt nyilván Te is tudod. szóval hülyeség, hogy nem érezheted, nevesd Te is őket, hogy ennyire tudatlanok!
2012. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Engem is megmosolygott a doki, mikor első babánál ennyi idősen éreztem, a védőnő viszont elhitte, és tényleg ő volt. Aztán utána a doki is mondta, hogy hát lehet, mert elég vékony a hasfalam, méhlepény hátul tapad.....

Érdekes hogy az ikreket is kb ennyi idősen éreztem csak, pedig nagyobbak voltak külön-külön is mint a lányom ugyanennyi idősen. És második terhesség is volt.

Nem képtelenség, jajj de irigyellek!!! :-)))

2012. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy 22-23 hetesen már ha feküdtem kívülről is látszott, és apa is simán érezte mindkétszer a gyerekeket mocorogni, más néha ennyi idősen érzi saját maga először.
2012. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ot honappal az elso gyermekunk erkezese utan fogant a masidik babank es 13 hetesen par naposan ereztem az elso mozgasokat. Biztos voltam benne, meg emlekezten elenken egyreszt, igy konnyen beazonositottam, jo helyen is ereztem (egeszen melyen bent, szinte a szemeremdombom mogott), es rendszeres is lett, napont ereztem estenkent ha nyugiban voltam. Mondtam a dokinak is, normalisnak talalta.

Szerintem ez nem nevetseges. Olvasok itt olyat is, higy vAlaki mar 8-9 hetesen erzi, azt mondjuk en hihetetlennek tartom, de 13-14 hetesen mar tobb centi a baba, siman erezheti az, aki mar ismeri az erzeest es be tudja azonositani.

2012. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!