Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kalciumot milyen formában...

Kalciumot milyen formában lehet szedni? Mikortól érdemes?

Figyelt kérdés
Most 11 hetes vagyok, folsavat és magne b6-ot szedek. A folsavat még egy hétig szedem, utána állítólag felesleges. Azthiszem utána kalciumot érdemes. De nemtudom, hogy milyet és mennyit.
2008. máj. 18. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Kérdezd meg a dokidat, majd ő javasolja, hogy mikor mit vegyél be.

A fiammal, majd a lányommal a terhesség elejétől végig vas-folsav tablettát (Maltoferfolsav) 3x1 szedtem. A kalciumot kb a terhesség felétől 3x1 pezsgőtabletta (állítólag ekkortól kezd csontosodni a baba) formájában szedtem, majd az utolsó harmadban Magnerotból 3x1-et kellett bevennem.

Most 13 hetes terhes vagyok és a dokim azt mondta, hogy fiam lesz (eddig mindig bejött neki, amit mondott), vele az elejétől 2x1 folsavat kell szednem a mai napig is. Bár a terhesség elején voltak pecsételő vérzéseim és ezért Utrogestant kellett szednem az első 12 hétben, hol 3x1-et, ha gond volt akkor 3x2. Így aztán jelenleg csak 2x1 Folsavat szedek és semmi mást nem. Amíg dokihoz nem megyek, addig csak ezt szedem, akkor majd úgyis mondani fogja, hogy hogyan tovább.


Szerintem a dokik mindig az éppen aktuális állapotnak megfeleően, személyreszabva mondják meg, hogy ki mikor, mit vegyen be.

Egy jó tanács: csak a saját dokidra hallgass!!!

A legjobbakat kívánom!

2008. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En dokim ovatos a kalciummal, heti ketszer vehetek be, mert kulonben a baba kutacsa es feje nagyon csontosodik, es nehezebb a szules.

Csak orvosi utasitasra szedj ilyet.

2008. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, jövő héten megyek orvoshoz és kikérdezem.
2008. máj. 18. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!