Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz és munka para?

Táppénz és munka para?

Figyelt kérdés

aug. 31-el lejárt a munkaszerződésem, de szerződés nélkül tovább dolgoztam szept. 24-ig, amíg veszélyeztetett terhes állományba nem kerültem. A főnökasszony azt mondja, a vejét helyettesítettem, akinek szabadságon van(4. Hónapja)....

Bevittem a táppénzes papírt, aláírattak velem egy nyilatkozatot, amiben az áll,hogy szept. 24 és 2013. Augusztus 31 között nem áll módomban dolgozni.

Rákérdeztem, hogy akkor a szerződéssel mi van, azt mondták, még nem tudják, mert nem csak a 15 nap betegszabadságot kell fizetniük, hanem utána a táppénz x százalékát is, amit én úgy tudok, az állam fizet...

Mi a teendő ilyenkor? Mit tehetnék, hogy jól jőjjek ki az egészből?


8hetes kismama


2012. szept. 28. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem voltál túl okos, hogy terhesen egy napot is munkaszerződés nélkül dolgoztál. Akkor bejelentve sem voltál? Kicsit zavaros a kérdés, nem teljesen értem.
2012. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon úgy néz ki... 3 éve láttam utoljára szerződést, pedig évente újítani kellett volna...
2012. szept. 28. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egy napot is dolgoztál a határozott idő lejárta után, akkor a szerződésed automatikusan határozatlan idejű lesz. Amúgy veszélyeztetett terhesség esetén nem jár betegszabi, így azt nem kell rendezniük. A táppénznek meg 1/3-át kell állják, jóval kevesebb, mint a munkabéred.


Ha nagyon köcsögök, akkor szedd össze a papírjaidat, és irány egy munkajogász, mert ebből te rosszul már nem jöhetsz ki. Vagy egyezkedj a munkáltatóddal.

2012. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj munkajogászhoz, át akarnak verni. Nehogy bármit aláírj. Ha kell fenyegesd be őkat. Én lehet hétfőn a Kormányhivatal munkavédelmi és munkaügyi szakigazgatási szervénél kezdeném. Nem tudom hol laksz nálunk rendesek és segítőkészek, de szerintem mindenhol azoknak kell lenniük.

Remélem megoldódik a dolog.

2012. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!