Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik ilyen? Igaz, vagy...

Létezik ilyen? Igaz, vagy csak egy újabb hülyeség amivel ijesztgetni lehet a kismamákat?

Figyelt kérdés
Ma azt mondta nekem az egyik ismerősöm, hogy ne simogassam a hasamat, mert az nagyon nem tesz jót a babának és még baj is lehet belőle. Én ilyet még nem hallottam.
2009. aug. 1. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Én már hallottam,hogy azt nem szeretik a pocaklakók:)
2009. aug. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem lessz semmi baja.
2009. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
sImizni lehet, de ne egész nap. Rám is rámszólt a doki 1x, hogy ne simogassam egész álló nap a hasam, mert az méh összehúzódást eredményez! Lehet simogatni, de ne egész nap!!!!!!
2009. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen marhaságot nekem is mondtak, mert állítólag: a simogatás oxitocint termel, és méhösszehúzódást okoz... (de oxitocin csak orgazmusnál, szoptatásnál, szülésnél van, nem hiszem, ha a saját hasadat simogatod akkor beindulna az oxitocin termelés). Az én véleményem szerint marhaság, és sokat simizem a hasam :) 24 hetes km és 3 éves kisfiú anyukája vagyok (ja és a nagyfiam is simogatja a pici babót a hasamban, nagyon élvezzük :))
2009. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Valóban méhösszehúzódásokat okoz, ha egész nap simogatod, nem véletlenül "tiltják" a dokik. Persze ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem szabad, de azért mértékkel.
2009. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Én ezt megkérdeztem a dokitól. Kinevetett, és mondta, h nyugodtan simizzem, amikor csak kedvem van hozzá, semmi gond nem lehet. Példának azt mondta, h mikor van egy nagyobb gyerek, és az még ugrál is, nekidől, belefejel, és még sincs semmi baja.

Én hittem az orvosnak, egész nap simogatta, a párom meg egész este.

Most lesz egy éves a lurkó:)

2009. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyengéden simized, mondjuk mikor mocorog semmi bajod nem lesz. Gondoljatok már bele, van olyan kismama, aki nem simizi a pocakját? Szerintem nem sok. Mint ahogy olyanból sincs sok szerintem aki egész nap csak simizi:)
2009. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is ezt mondta a szülésznő, a méhlepény válhat le. Gondolom ha elől van.
2009. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim, hogy a sok simogatás (ingerlés) méhösszehúzódásokat okoz(hat).

Nekem nem okozott, pedig simogattam. Sosem akkor volt keményedésem, amikor épp "fogdostam" a hasam.

2009. aug. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!