Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kérdezi meg minden...

Miért kérdezi meg minden orvos vizsgálat előtt, hogy örülök-e a babának?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok, most kezdtek el vizsgálgatni. Eleinte boldogan válaszoltam, hogy persze nagyon boldog vagyok, de már kezd zavarni a dolog. Talán azért, mert nevem alapján hajadon vagyok? Egyébként 28 éves vagyok és (ne értsétek félre) nem úgy nézek ki, mint aki nem tudná elartani magát és egy gyereket.
2012. szept. 4. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A további teendők miatt kérdezi mert egész más a menet ha "nem örülünk" a babának tehát abortusz lesz, meg más a menet ha normál terhesgondozás következik.

Nem abból következtetnek hogy egyedülálló vagy e vagy hány éves, egyszerűen ez egy gyakorlati kérdés. Van amelyik orvos ezt úgy kérdezi meg hogy "Na és kismama, örülünk?" van aki pedig így "És megtartja?".

Egy eüs.

2012. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A neve alapján ma már senki sem tűnik hajadonnak. Olyan sokan hordjuk már úgy a nevünket, hogy ez ma már nem tűnik fel senkinek. Talán csak fesztelen hangulatot akarnak kelteni, lehet, hogy érzik rajtad a feszültséget, és csak beszélgetni akarnak.
2012. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy így kérdezik.

Tőlem állandóan azt kérdezték, hogy tervezett volt-e, becsúszott-e, véletlen gyerek-e, stb már az agyamra mentek.

Csak tudod, másképp bánnak egy nővel, ha abortuszra készül, mintha nagy szeretettel várja a babáját.

2012. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is azt kérdezte az Orvos legelőször, hogy akkor mi lesz, megtartom-e a babát!?

Mondtam neki 8 éve vagyok a párommal együtt, 4 éve hozzá is mentem, persze hogy megtartom!

Nekem is hüly@ kérdésnek tűnt, utánna gondolkoztam el rajta, hogy azért kérdezte mert van aki elveteti.

2012. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok

Megkérdeztem egyszer a védőnőt, hogy miért kérdez ilyet. Azt mondta, nekik feladatuk jobban figyelni az olyan anyákat, akiknek becsúszott babájuk van, nehogy valami kárt okozzanak magukban vagy a babájukban. Tehát a tervezett gyerekes anyák lelkét nem figyelik úgy, mint a véletlen gyerekes anyák lelkét.

Így belegondolva ez okés is, csak fura a kérdést hallani, hogy "becsúszott gyerek???"

2012. szept. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem se a nőgyógyász, se a védőnő nem kérdezte, terveztük-e, megtartom-e, csak automatikusan gondozásba vettek.
2012. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is megyek a dokihoz, 4 héten belül a 3. ultrahangra, mondom, hogy ezt a terhesvitamint szedem, egy éve volt egy vetélésem és ezért hormont is stb..stb... és kérdezi, hogy megtartom-e?

Előre tudtam, hogy azt fogom mondani, hogy igen ha a baba is szeretné...mert ezt nem csak én döntöm el.

2012. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megkérdezte az uh-os mikor először mentem,hogy-És megtartja?Szárnyaltam a boldogságtól mikor azt mondhattam,hogy igen.:)

Lehet a fiatal korom miatt (22) de picit rosszul esett,mert ezt a picit vártuk már fél éve.Persze utána egyből rájöttem,hogy a további teendők miatt kérdezte az orvos.

31hkm

2012. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

mikor mondtam a dokinak, hogy valószínűleg babás vagyok, akkor nálam azt kérdezte, hogy akkor ez most jó?

nem b--meg rossz! aztán rájöttem miért kérdezi, de mikor mondtam neki, hogy persze, örülök nagyon, akkor elmosolyodott és sokkal kedvesebb volt :)

2012. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!