Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hátrahajló méhet az orvos...

A hátrahajló méhet az orvos észreveszi kézi vizsgálat vagy hasi ultrahang után?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez ironikus kérdés az én életemben is. NÉGY különböző orvos csinált nekem hüvelyi uh-t, mire az ÖTÖDIK megjegyezte, hogy abban a szögben , ahogy fekszem, nem is sok minden látszik, forduljak meg, vagy emeljem meg a lábam, mert nem látni a lényeget. Szóval én azt gondolom, hogy észrevenné, ha AKARNÁ. De a legtöbben le se tojják. Bocs az őszinteségért, csak tapasztalat.
2012. máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Nekem annyira hátrahajló a méhem, hogy pl még 16 hetesen is hüvelyi uh-t csináltak, mert hasin nem látszott jól a baba. Aztán ahogy nőtt a méhem, kiemelkedett, 19 hetesen már tudtak hasi uh-val vizsgálni. Ez mind a 3 terhességem alatt így volt.

Tehát ha nagyon hátrahajló a méhe a nőnek, akkor abból veszik észre hasi uh-n, hogy messzebb van és nem tudnak olyan tiszta képet alkotni róla a hasi ultrahang fejjel.

Kézzel is érezni, nekem már 14 évesen mondták, hogy hátrahajló a méhem. (mondjuk azt is, hogy nehezen fogok emiatt teherbe esni. Na ez szerencsére nem volt igaz :D )

2012. máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem régóta van dokim, de minden alkalommal elmondja, ha megyek hozzá, hogy jajj ez a hátrahajló méh :)))

5+6 hetesen hasi UH-n voltam, mert nagyon kellett pisilnem, annak ellenére, hogy voltam előtte, és így csak ezt tudták csinálni. Akkor ott nem mondták. Valószínű azért látták jól, mert tele volt a hólyagom teljesen.

Most voltam magán UH-n, 7+1 hetesen, ahol alig kellett pisilnem, és a szonográfus alig látta, mondta is, hogy eléggé hátrahajló méhem van, lehet meg kell várnunk mire megtelik az a hólyag :)

De aztán valahogy csak megtalálta a szívhangot is, igaz, rosszabbul lehetett bemérni, mint a normális méhnél, de hallottuk :) Szóval ezt rögtön látja/érzi egy hozzáértő.

2012. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!