Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most terhes vagyok akkor...

Ha most terhes vagyok akkor nemszabad emelgetnem?

Figyelt kérdés
mert mi házujitásban vagyunk és hát hordom a téglát meg tolom a taligát.szoval elég nehéz munka. akkor most inkább nepakolgassak?hagyjam a férjemre?vagy mennyi a max amit lehet ilyenkor emelni?
2008. máj. 14. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:

szia

szerintem mindenképp hagyd a férjedre!

ne emelgess!vinni, vihetsz súlyt ( ha jól tudom max.5kg ), de ne a földről emeld meg a súlyt.

vigyázz magatokra

sok sikert

29hetes kismama

2008. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát elég nehéz a kérdésed, de szerintem semmiképp ne emelj, mert befeszül a hasizom és az már nem jó. Neked kell mérlegelni, de egyik ismerősöm is csak bowlingozni volt és már mehetett is az ügyeletre, ott megmondták , hogy folyamatban van a vetélése, és mmár nem lehet megállítani. Vigyázz magatokra, a férjednek meg kell értenie.
2008. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia.

túl nehezet ne emelj.5-5kg-t lehet.kezenként max.5kg.nyugodtan segíthetsz,csak ha érzed,hogy már nem esik jól a mozgás,hagyd abba.

2008. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Doktortol tudom hogy max 4 kilot szabad cipelni..ha muszalj..megkerdeznem a harmadik valaszolot hogy biztos abban hogy 10 kilotol nem megy el a gyerek??Van aki egy ladat emel fel es elvetelt..es nem volt a lada 10 kilo sem...minek kockaztatni?itt eletrol van szo...
2008. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad.
2008. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez emberfüggő, hogy mennyit bírsz, lehet, hogy folyton cipekedsz és nem lesz baj, de lehet, hogy 5 kilótól baj lesz. Szerintem hanyagold a cipekedést, mert nem lenne jó, ha úgy derülne ki a teherbírásod, hogy elmegy a baba. Próbálj meg azokban a dolgokban segíteni, ami nem cipekedés (mondjuk a talicskát szerintem messziről kerüld el).

2008. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát inkább majd végezd a takarítás részét, mert ha bármi baj lenne sosem tudnátok magatoknak megbocsájtani, hogy azért vetélsz mert csak elvitted azt a nyanvadt téglát.Tehát nyugi.
2008. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyébként egyénfüggő, vannak ugyan klisék, amiket követni érdemes, ebben az esetben az 5 kg. Én 18 hetes vagyok, és a 15 hónapos fiamat viszem korai fejlesztőbe, aki 10-11 kg és cipelem. Tény, hogy már 15 hónapja (sőt, ugye előtte pocakban) cipelem és hozzáerősödtem a súllyához. Biztos nem ugyanaz, mintha most hirtelen emelgetnék 10 kg-okat.
2008. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyénfüggő.De azért ne kockáztass.Kisebb munkákat csinálj csak,ne emelj,nem eröltesd meg magad.Én még nem tudtam hogy terhes vagyok,amikor utaztam,és 2 db 20kilós bőröndöt pakolásztam a reptéren+hazáig cincáltam,és a lépcsőn cipeltem fel a 15kilós fiamat is.Pár nap mulva döbbentem meg,mikor a doki mondta hogy 5 hetet terhes vagyok:)De persze ez nem azt jelenti hogy biztatnálak.35hetes kismama
2008. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha elötte is rendszeresen végeztél fizikai munkát,akkor hozzáő van szokva a szervezeted.De gondolom nem segédmunkásként dolgoztál építkezésen,így nem ajánlanám.Én évek óta cipeltem kartonban az árut a munkahelyemen,de miután terhes lettem már nem bírtam.Nem csak a nagyon nehezeket,de azokat sem,ami elötte meg sem kottyant.Bekeményedtem tőle,meg megfájdult a pocim.Így azóta másra hagyom.Nem is engednék,de nem is kockáztatnék.Annyit nem ér!Csak eleinte furcsa,hogy nem cipekedünk,aztán meg lehet szokni.Nehezet semmiképp ne emelj.Azt meg érzed talán,hogy mi a könnyű neked most.
2008. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!