Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki eltudná magyarázni?

Van aki eltudná magyarázni?

Figyelt kérdés
A családi adókedvezményről lenne szó. Elolvastam ki kaphatja, ki nem, de mégsem értem mit jelent ez. Szval kevesebb adót kell fizetnem, azaz több lesz a fizetésem?Kérlek értelmes válaszokat adjatok!

2012. szept. 2. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, több lesz a fizetés mivel az szja-t csökkenteni lehet vele havonta,pl ez egy gyereknél 10 ezer ft,ketőnél 20 ezer háromnál 99 ezer.Nálunk most pl az a helyzet hogy eddig a férjem vette igénybe egy gyermekünk után 10 ezerrel több volt a fizuja havonta, most ikreket várunk így a teljes havi szja-t megkapja amit amúgy levonnának még 30-al többet fog kapni + én is kapom az egy gyerekre járót mert megosztottuk, így se tudjuk kihasználni a teljes összeget mert az életben nem lesz annyi bruttónk ami 3 gyerekkel családi adókedvezményben járna.
2012. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az adóalapodat csökkenti. egyébként 3közös gyerek kell ahhoz, hogy 100ezer legyen a kedvezmény. ha van mondjuk első házasságból egy gyerek és kettő a másodikból, akkor csak 30 ezer ft lesz.
2012. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez a 100 ezer ft havi szinten annyi plusz pénz a fizumhoz még?vagyis a GYED hez?
2012. szept. 2. 12:50
 4/7 anonim ***** válasza:
ez adókedvezmény. tehát ha neked nincs ennyi adód egy hónapban, akkor nem fogsz ennyivel többet kapni.
2012. szept. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
viszont ha mondjuk neked nincs ennyi adód, akkor megoszthatod a férjeddel az adókedvezményt és a maradék részben kérheti ő
2012. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok vedd elő egy fizupapírod és néz meg menniy jövedelemadó előleg levonás van nálad összegszerűen van részletezve ha ez tegyük fel 38 ezer ft akkor ha van két gyereked és te kéred utánuk a családi adókedvezményt akkor csak 180 ezret vonnak ezentúl tőled és 20 ezerrel leszel pluszba. Akkor kapnánk 100 ezerrel többet ha volna annyi szja- levonásunk ahoz majdnem 700 ezer bruttó fizu kéne...
2012. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18 ezret nem 180 ezret egy 0-val többet írtam:)
2012. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!