Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eltudná valaki ezt nekem...

Eltudná valaki ezt nekem magyarázni?

Figyelt kérdés
Hú, megpróbálom érthetően feltenni a kérdésem lényegét. Szóval sokszor itt-ott olvasom, hogy nehezebb teherbe esni ha valaki túlsúlyos. Ez miért van? Ne nézzetek butának, de ez valami hormonális dolog? Szóval miért esik mondjuk könnyebben teherbe egy 40-50 kg-os nő,mint mondjuk egy 90-100kg-os? Azt, hogy miért nem előnyös így gyermeket várni értem, de mi az oka ennek? Sok zsír? Vagy mi? tudom itt nem orvosok vannak, akik nekem itt megmagyaráznák ezt a problémát orvosi szemszögből és latinul és .... csak ha valaki tudja kicsit komolyabban ennek okát és leírná megköszönném.
2012. jan. 31. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

"nehezebb teherbe esni ha valaki túlsúlyos"

Ezt ne vedd ténymegállapításnak.

A barátnőm 45-47, jobb napokon akár 50 kiló is. 4-szer vetélt el, mire kiderült, hogy inzulin rezisztens, ennek már egy éve, most fogadott örökbe egy babát.

Én 74-88-74 kilóval estem teherbe, gyakorlatilag a 3 terhességből kettőnél védekezés mellett/ellenére.

2012. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Álltalában az ilyen esetekben hormonális probléma áll fenn! Ugye a pajzsmirigyproblémákkal küzdőknek is két véglete van a túltermelő, meg az alul működő! Ebből kiindulva szokott sovány és kövér ember is hormonproblémákkal küzdeni, csak gondolom a túlsúlyos betegek sűrűbben fordulnak elő, meg hát az is lehet, hogy maga a túlsúly válthat ki ilyen problémát! Én tavaly voltam vérvételen, hogy kiderítsék nem örököltem-e édesanyámtól a pajzsmirigybetegségét, mert az utóbbi évben 20kg-t szedtem fel most vagyok 90 kg, de eddig hál'istennek nincs semmi elváltozás, úgyhogy nem feltétlenül jár együtt a kettő, de nekem se sikerült még teherbe esni 7 hónap után se. Szóval szerintem ez csak a nagy átlag!
2012. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem most már, csak idáig nem nagyon voltam tisztában ezzel. Hát igen nekem is volt egy-két ismerősöm,akik elég nagy túlsúllyal rendelkeztek és minden probléma nélkül lettek várandósak. Viszont kapásból több ismerősöm van,aki nincs 45-50 kiló és legtöbbjüknél védekezés ellenére köszöntött be a gólya. Persze nem akarok ez alapján általánosítani, csak érdekelt ez a téma, mert rajtam is van túlsúly és ezért. Köszönöm az eddigi válaszokat! Írjatok még nyugodtan!
2012. jan. 31. 15:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Én olyat is olvastam, hogy a szervezet védekezik a baba ellen ha már amúgy is terheltnek érzi magát, és nem csak túlsúlynál hanem kóros soványságnál is.
2012. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez baromsag. en 85 es 84 kilo voltam a ket teherbeesessemmel (tulsulyos a skala szerint, nem sulyosan elhizott), es az egyik 3 honap alatt, a masik meg rogton az elso honapban osszejott, ugy, hogy PCO-m is van


az orvosi allaspont szerint 20% BMI alatt, és 40%os BMI fölött nehéz teherbe esni.. (egyik esetben sem lehetetlen, csak nehezebb)


egyebkent gondolj arra, hogy rendszeres menstruacioja/peteérése nincs a nagyon sovany, es a nagyon kover noknek, anelkul meg nagyon nehez teherbe esni :) es ez még csak az egyik ok..


(en 3 masik not ismerek az en "sulykategoriamban", az egyiknek évi 3x van menzesze, a masik kettonek meg nincs, max egyszer. nem csoda, hogy kilátás sincs a babára (nem is akarnak). a csoportban (hastancoltam), az átlagos csajok kozul parnak, meg nehany sovanyabbnak szinten ilyen gyakorisagu volt a mensije (évi 3-4-5).. hat nekik sincs tobb eselyuk)..


egyebkent a nők kb harmadat erinto betegsegem van (PCO), policisztas ovarium szindróma, kezelhető (bar sok orvos csak tunetmentesit), de nem gyogyitható. ez a betegseg egyik mellekhatasa a sulygyarapodas (a kapcsolodo inzulinrezisztencia miatt), de nagyon sok nonel csak akkor veszik eszre, amikor babat akarnak, mert nem mindig "járnak" vele a plussz kilók, sőt, előfordulhat, hogy meg rendes menstruacio is van (nekem csak plussz kilok voltak, es percre megjovo 32 napos mensim).. vegigjartam az osszes korhazat, mire olyan orvost talaltam, aki nem lakroszkopiat meg fogamzasgatlot javasolt, es gyogyszer mellett csodak csodaja elkezdett hatni a mozgas es a fogyokura, 40 kilot fogytam (gyerek utan sajnos az osszes visszajott, aztan osszeszedtem magam, egy ev alatt megint leadtam, most a terhesseg alatt, hogy nem szedek gyogyszert, meg nem mozgok, meg eleg vacakul viselem a terhesseget, megint visszajott 35, de minden kilo megeri a gyerekert, tudom, hogy elhatarozassal es akarattal le fogom adni)

szoval legtobbszor (hogy a kerdesedre is valaszoljak), NEM, nem a zsír miatt :D

2012. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!