Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzás miatt elmehet egy...

Dohányzás miatt elmehet egy baba? Vagy tuti beteg lesz? Meddig kell lerakni a cigit hogy ne legyen baj? (hány hetes korig)

Figyelt kérdés
Csak érdeklődöm,mert van egy barátnőm aki most terhes és azt mondja nem tudja letenni akár mennyire is tudja hogy lekéne...
2012. aug. 31. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha már babatervezés előtt leteszi az illető.A nikotin nem ürül egyik napról a másikra a szervezetből.

Egyáltalán nem biztos, hogy elvetél, vagy beteg lesz a pici, de az biztos, hogy nagyon megnő rá az esély, ha a kismama dohányzik...

Amúgy nem értem hogy nem lehet letenni...hiszen a gyerekéről van szó.

2012. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
el is mehet, beteg is lehet, azonnal le kell rakni. Ha a barátnőd ezt nem tudja megtenni, akkor nem is szereti és nem is akarja azt a babát. Akkor minek tartotta meg?
2012. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!De meddig nem késik lerakni?most 6hetes,már csak pár szálat szív naponta.
2012. aug. 31. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Min. szoptatás végéig le kell tenni, de attól a perctől, ahogy megfogant a baba.


Egyébként érdekes tény ez a "nem tudom letenni" és a "letudom tenni" dolog.

Sok minden az elhatározástól, az akarattól függ. Erre sok ember, akit ismerek azt mondja, hogy gyenge személyiségű ember a barátnőd.

Ha tovább mennénk, akkor pedig felelőtlen is.


Ezen az oldalon már olvastam olyat is, hogy a kérdezőt konkrétan letámadták egy ilyen szöveggel:

"Majd meglátjuk, hogy a szülészeten mit fogsz mondani, amikor közlik, hogy a gyermeked beteg! Ráadásul tüdő gondjai vannak vagy érrendszeri! És akkor kit fogsz okolni? Csak magadat tudod!" - Erre tisztán emlékszem.


A többit, amit írt már nem tudom ilyen pontosan, de a lényeget felvázolom. Ez volt benne:

- költhetsz majd életed végéig több ezret gyógyszerre

- magyarázkodhatsz a gyerekednek

- elveszik a gyereked


Na, ez már nálam is kiverte a biztosítékot!


Mindenesetre, egy szülő (akár anya, akár apa) felelősségteljes döntésekkel tartozik a gyermekének/gyermekeinek. Nyilván bárhogy fellehet nevelni egy gyermeket, normális kereteken belül, de nem feltétlen az a legjobb, ha a szülészet előtt 9 hónapot végigdohányozva áll kint az anyuka, szájából kilógó cigivel.

2012. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy ezt így nem lehet megmondani...Az igazság az, hogy az elején nagyon veszélyes,mivel az első 3 hónapban alakul ki tulajdonképpen minden.

De a végén is veszélyes, mert korábban beindulhat tőle a szülés,nagyon könnyen oxigén hiányos állapot léphet fel,ami súlyos agykárosodást is okozhat.

De persze sok dohányzó anyuka szült már egészséges gyereket.

Csak az a baj, hogy ha már 6 hetes és eddig nem tudta letenni,sőt naponta többet szív, akkor csak mondogatja, hogy leteszi, nem hinném hogy le fogja, hiszen ez akarati döntés.

2012. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 2.!!!már hogy mondhatsz ilyet,hogy nem is szereti a gyerekét???meg minek tartotta meg???lehet,hogy az illető elszívja azt az egy-két szál cigit,de attól még lehet,hogy jobb anya lesz,mint az aki egy szálat se szívott el,de lehet mindennap megveri a gyerekét!úgy utálom már ezt!ki vagy te,hogy eldöntsd,hogy ki érdemli meg,hogy gyereket vállalhasson vagy nem!én imádom a gyerekem és nekem sem sikerült egyből letennem!ohh istenem,de sokszor próbálkoztam mire azt mondhattam,hogy na most sikerült és bűntudat nélkül tudtam lefeküdni!a kérdező barátnője is nyilván belátja,hogy előbb-utóbb le kell tennie,mert mikor majd 20an mondják neki,hogy ez nem jó,majd őt is el kezdi mardosni a lelkiismeret...sok sikert a barátnődnek kérdező!
2012. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg gyerekvállalás előtt 1 évvel kell lerakni a cigit, mert kb. ennyi idő, mire kiürül a szervezetből. Innentől fogva nyilván az a legjobb, ha minél hamarabb. Ha terhesség alatt dohányzik, akkor sem tuti, hogy elmegy a baba vagy beteg lesz, de előfordulhat. Mint ahogy előfordulhat akkor is, ha 1 szálat sem szív el. Igazán nem lehet bizonyítani, hogyha baj van, akkor az biztos a dohányzástól van, de nyilván ezt mindenkinek a lelkiismerete határozza meg. Ha terhesség alatt dohányoznék és beteg babám lenne, biztos én is életem végéig magamat hibáztatnám, hogy milyen hülye voltam. De olyan is van, aki vígan cigarettázik és teljesen makk egészséges babája születik. :) Egyébként anyukám annó napi doboz cigit szívott, mikor kiderült, hogy babát vár és akkor (több mint 30 éve) az orvosa azt mondta, hogy már ne hagyja abba egyik-napról a másikra, mert rajtam jelentkeznek elvonási tünetek, napi max. 5 szál volt "engedélyezve". Normál súllyal, időre születtem és sohasem voltam beteges. Erre sokan mondhatják, hogy szerencséje volt anyunak, de ki tudja? Egy barátnőm is cigizett, nem tudom mennyit, neki jóval hamarabb elkezdett a méhlepénye öregedni és a végén 1 hónappal hamarabb, nagyon kis súllyal született a babája sürgősségi császárral, mert esett a szívhangja. Amúgy egészségileg semmi baja, ráadásul ő és a párja annó kis súllyal született, szóval lehet, hogy nála sem a cigi miatt volt ez. Mindenesetre amíg dohányzik a barátnőd, addig szedjen a terhesvitamin mellé napi 1 szem 1000 mg-os C-vitamint, néhány hete olvastam, vagy láttam, hogy az nagyban csökkenti a cigaretta káros mellékhatásait, bár nem mindet. Sok erőt és kitartást neki, hogy sikerüljön mihamarabb leszoknia!!!!
2012. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Már elküldtem neki amiket írtatok.estére jön át hozzám.meglepődött a válaszaitokon.
2012. aug. 31. 15:40
 9/9 anonim ***** válasza:
miért lepődött meg?eddig nem tudta,hogy a dohányzás káros a babára?
2012. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!