Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma és a kutya?

Toxoplazma és a kutya?

Figyelt kérdés
Kiderült h nem vagyok védett...nem estem át a toxoplazma fertőzésen. A macskával kell csak vigyázni vagy a kutyával is???
2012. aug. 28. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
A toxoplazmát a cica fertőzött ürülékével, vagy fertőzött földdel, esetleg nem kellően megmosott zöldséggel és gyümölccsel kaphatod el. A kutya ilyen esetben ugyan úgy ki van téve a fertőzésnek, mint te, de nem továbbítja. Ha van cicád, akkor attól sem kell megválnod, csak még nagyobb gondot kell fordítanod a kézmosásra, gyümölcs, zöldség mosására. Ha eddig nem is tetted, akkor vidd el a cicát állatorvoshoz, ő el tud nála végezni egy tesztet, amiből kiderül, hogy ő fertőzött e vagy sem. Ha szobacica, akkor azért az alomtálca tisztítását vállalja át valaki más a családból. Ha van kerted és ott tevékenykedsz húzz mindenképp kesztyűt, és utána kézmosás mellett a körömkefét is mindenképpen használd.
2012. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi :). Nincs cicánk! De kis koromban midnig volt velük nőttem fel. Kutya az van a közelemben de az sem a mi lakásunkban emiatt kérdeztem!
2012. aug. 28. 19:10
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha cicákkal nőttél fel akkor védettnek kellene lenned a toxoplazma ellen!AZ TUTI.
2012. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nem biztos, én is azt hittem, a falun tartott cicákkal nőttem fel én is. Volt, hogy együtt ettük a fagyit, bőven túlestem a karmolászásokon, puszilgattam őket stb, a tesztem mégis negatív lett.
2012. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is negatív lett nagy meglepetésemre, mert én is falun nőttem fel, meg a mai napig van egy cicám és volt hogy velem is aludt amég a vizsgálat eredményét meg nem láttam...
2012. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem pozi lett az eredményem, szóval átestem rajta. A doki még is azt mondta, elkaphatom még, szóval óvatosan. Nem tudom, ez mennyire komoly, azóta nem macskázom.
2012. aug. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ma beszéltem az állatorvossal aki mondta hogy sok orvos sem esett át rajta.

A cicák kaphatják el és életükben csak egyszer és az hogy pont akkor mikor babát vársz (mert egy átlagok felnőttre nincs veszéllyel csak a terhesre) lássuk be kevés.

Ha mégis és időben észreveszik akkor antibiotikummal kezelhető.

Arra vigyázz hogy macska kakihoz ne érj illetve pl. olyan földben termesztet gyümölcsöket kerüld amikkel macska érintkezett vagy nagyon alaposan mosd meg!

2012. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg a salátákkal :) de tényleg, így nem lehet kijelenteni .Macska almot ne cserélj ,de én ugyan úgy kutyáztam. Havonta volt egy vérvételem és ha gond let volna kapok antibiotikumot.

Én sok sok éve állatorvosi asszisztens vagyok ,kutyát macskát és rágcsálókat is tartok. A rendelőben figyelek a higiéniára de otthon bizony eszek kutyás kézzel és nem zavar.

Biztos voltam benne hogy védett vagyok ,DE NEM !!!

Nem lett semmi baj.Én úgy gondolom hogy most úgy tudsz a legjobban magatokra vigyázni ha kéred a rendszeres vérvételt,de ugyan úgy éled az életed mint eddig.

Perzse a macska alom és mosatlan saláta tilos, de kutyától pl nem tartanák de pocakosan többször kezet mosnék,így értem.

2012. aug. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 3as hülyeségeket beszél....
2012. aug. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem estem át rajta tuti! Hiába voltak cicák mindig én is faluban nőttem fel..Már panelban lakom itt soha nem is lesz cica az 100%! Én is megvoltam győződve h átestem anno de nem.
2012. aug. 29. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!