Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyers hús=toxoplazma, hogyan...

Nyers hús=toxoplazma, hogyan is van ez?

Figyelt kérdés
Nem is nyúlhatok nyers húshoz??
2012. júl. 11. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem! a kettő nem ugyan az! a toxoplazmát csak kutyától macskától és egyéb állatoktól kaphatod el!a nyer húshoz hozzá nyúlhatsz csak nem szabad megenni mert olyan bacik vannak benne amit károsak, de nem csak kismamaként nem ajánlott!
2012. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kedves Első válaszoló és kérdező, a toxoplazma sokkal inkább elkapható nyers hústól (ugye nők a konyhában...) és mosatlan gyümölcstől. Ettől még lehet élni, kezet kell mosni, és nem szopogatni a nyers húsos ujjakat, illetve kerülendő a nyers húsos étel. Ennyi.
2012. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jogos!

bocs! a téves infoért!

2012. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy elsősorban nem nyers hústól, hanem (állati ürülékkel) szennyezett zöldségektől lehet elkapni. Persze nyers hús érintése után is alaposan moss kezet, takarítsd ki a konyhát, és a zöldségeket is mindig mosd meg! Amúgy a macska az egyik fő forrása a fertőzésnek, szóval ha még nem voltál toxoplazmás, és "kijárós" macskád van, akkor ne nagyon nyúlj hozzá, főleg ne az alomhoz. Azt hallottam, hogy a toxoplazmával fertőzött macska kb. 3 napig üríti a dolgot, szóval csak ez alatt az idő alatt fertőz.
2012. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok! Nekem van 2 cicám, ezért azonnal kértem a toxo vizsgálatot ahogy elmentem 6 hetesen a terhesség megállapítására. A doki mondta, hogy az az igazság, hogy az az elterjedt, hogy a macska hordozza, de ez majdnem a legkisebb előfordulási esély. Itt is nem egy olyat olvastam, hogy macskákkal éltek aludtak ettek és mégsem estek át a betegségen, mindenki meglepetésére. Valóban a gyümölcs is magas faktor! Nekem a doki mondta, hogy a húsok miatt rengetegen átesnek ezen anélkül, hogy láttak volna életükben macskát. :)
2012. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kutyapártiak vagyunk,tehát macska nincs.
2012. júl. 11. 21:56
 7/10 anonim ***** válasza:

van még a lisztéria is, az is valahogy a nyers húshoz kapcsolódik. Én itt olvastam olyat is, hogy terhesség alatt valaki csak kesztyűben nyúlt nyers húshoz, mert a kézen lévő sebekbe is bejuthatnak a bacik.

Ez is igaz, de az is, hogy eleve kicsi az esélye, hogy fertőzött húst, gyümölcsöt egyen az ember, és annak még kisebb, hogy a fertőzés eljut a magzathoz. Csak sajnos ha eljut, ott nagy a baj.

Én nem kóstolok nyers húsos dolgokat (így is finom mindig a fasírt), nyers tojásosakat, és mindig megmosom a gyümölcsöt, zöldséget. Ja, és a madárürülék még az, amitől ajánlott távol maradni.

2012. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne nagy a baj, ha eljut a fertőzés? Egyértelműen kijelenthető (bárhol elolvasható) hogy ellenőriztetni kell folyton ha még nem estél át és ha épp megkapod, egy gyógyszert adnak ami megvédi a babát. Semmi bajod nem lehet a toxotol, ha odafigyelsz! A kutya pedig ugyanúgy terjeszti mint a macska, főleg lakásban, ugyanis azért ez a két állat a megnevezett, mert ők élnek leginkább az ember mellett. Ha ők nem esznek toxoval fertőzött ételt, nem fertőznek. Ha igen, ürülékkel távozik. Tök mindegy hogy milyen állat.
2012. júl. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Úgy bele lehet ezekbe kavarodni, hogy az nem igaz. :(
2012. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, de ne parázzatok! Azzal nem tesztek jót! Legyenek meg a vizsgálatok és kész. Én 2 babát vesztettem el eddig (missed ab. + vetélés) mindkettőnél paráztam. Most leállítottam magam. :) Egyébként a toxot ugyanugy terjesztheti patkány, hörcsög, egér, akármi :)
2012. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!