Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ihatok nyers tehéntejet? Nem...

Ihatok nyers tehéntejet? Nem vagyok allergiás rá csak ugy tudom hogy a nyers tejben vannak bacik, de viszont tartalmazza az összes vitamint!

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
mindenképpen forrald fel..
2012. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
huha és lehet valami baja a babának? ma megittam 8dl mert olyan jól esett hideget inni:(
2012. febr. 21. 14:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor lehet, ha fertőzött volt a tej, ami nem valószínű, de én a továbbiakban kihagynám. Ezért kell a nyers húst és tojást is kerülni, meg minden pasztörizálatlan tejterméket, hogy megelőzzük a bajt.

Legtöbb esetben nincs semmi gond ezekkel a termékekkel, csak azt a kicsi százalékot érdemes kihagyni, amelyikben igen...

2012. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A nyers állati eredetü termékek bizony sokmindent tartalmaznak baktériumtól, virusig, élösködökig.

Pl ami nagyon fontos hogy ne legyen neked most az a toxoplazmózis. ez pl élösködö. a magzatra nagyon rossz hatással van a sima emberben csk köhögést okoz. ez pl simán lehet nyers tejben.


Nekem a dokim azt mondta mindent ehetek kivéve nyers állati eredetü ételeket, nyers tojás, tej, hús. minden ami hökezelt lehet. így arra is felhívta a figyelmet hogy sok különleges sajt nincs hökezelve így azt se fogyasszak. így mindig megnézem hogy pasztörözött tejböl van-e?


Volt toxoplazmózisod vagy csináltak már ilyen vizsgálatot? Ha volt akkor nem lehetsz mégegyszer ha nem akkor nagyon kell vigyázni. A terhesség alatt 2-3x nézik ezt vérböl.


Szerintem abszolút kibirható hogy terhesség alatt, mindent hökezelve együnk, pl tükörtojás jól átsütve, házi tejet felforralni, húst jól átsütni. nem nagy dolog de véded magadat és a gyerekedet is.

gondolj bele hogy tehresen egy szalmonella teljesen legyengíthet annyira hogy vetélést vagy koraszülést is okozhat.

2012. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
átestem már ezen a fertőzésen és termeli a szervezetem az ellenanyagot 2 szer nézték! hát ezentúl akkor csak forralva fogyasztom!
2012. febr. 21. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem amit megkíván az ember, az rendben van. Én ha megkívánom a kék sajtot, vagy a camambert-t, gondolkodás nélkül megkóstolom. Sokszor kiderül, hogy csak az ízét kívánom, így egy falat elég is belőle, de ugyanígy megeszem a termelői tejből készült joghurtot is (én a tejet nem szeretem). Szerintem a szervezetednek pont azokra a dolgokra volt szüksége, amik a nyers tehéntejben voltak, ezért kívántad és ittad azt. Persze a mértéktartásra nyilván oda kell figyelni, de szerintem a testünk sokkal inkább tudja, mire van szüksége, mint a az agyunk :). Én nem aggódnék a helyedben - főleg, ha már túl vagy rajta (mármint az iváson :D
2012. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hat, nem tudom.

Volt, hogy a cigit kivantam meg terhesseg alatt a reggeli kavemhoz, de kihagytam inkabb. Szoval azert ez a "amit megkivanunk az rendben van" elmelet annyira nem jo.

Nemtom. Ha masok le tudnak mondani igazi fuggosegrol is a gyerek kedveert, akkor talan a pasztorizalatlan dolgokat, vagy a peneszt is ki lehetne iktatni erre a par honapra...

De ez az en velemenyem, felolem ehet barki barmit.

Jah, utolso valaszolonak irtam, nem a kerdezonek.

Sok egeszseget!

2012. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én forralás nélkül semmiképp nem ittam volna.
2012. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
sztem meg egészségesebb még forralatlanul is ,mint a bolti tej.jaj ez állati eredetű,fújjj(ez akkora gyökéség).a boltitól nekem több bajom akadt már.
2012. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
utolsónak:Egyrészt mi az a gyökéség?:) Tanulj meg írni, másrészt meg senki nem fujjogott, csak azt mondtuk páran, h fel kell forralni. a gyümölcs is egészséges, de tudod néhányan azt is megmossuk. És a te kifejezéseddel helyesen élve ettől még nem érzem magam gyökérnek, de kösz a címkét!
2012. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!