Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség elején vagyok....

A terhesség elején vagyok. Görcsölget a hasam és mintha egy picit kemény is lenne. (ma elég sokat nyilalt. ) volt valaki így? Nem lesz baj?

Figyelt kérdés

Mintha meg akarna jönni(de most jobban fáj mint eddig és folyamatosan)

8hetes kismama


2012. aug. 26. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
elvileg normális a terhesség elején, DE ha nagyon görcsölsz, esetleg vérzel, barnázol, akkor azonnal orvos.
2012. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta amíg nem erős görcsölés, valamint nem jár vérzéssel, vagy barna folyással addig nem lehet gond.

Szinte mindenki görcsölget az elején, sőt van aki még később is.

Én most vagyok 12 hetes és legutóbb a 10 héten voltak kicsit erősebb görcsöléseim,pont aogy te is írod, 3 napig tartott utána jobb lett, szedtem 2x2 magnerotot ahogy az orvos ajánlotta, az is sokat segített.Próbálj meg te is valamilyen magnézium készítményt attól biztosan jobb lesz.

2012. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem barnázok nem vérzem.csak folyamatosan fáj a hasam alja.fel vagyok puffadva és kicsit kemény a hasam
2012. aug. 26. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 8hetes és egészen 7hetesig voltak görcseim. A melleim meg már 5hete fáj. Gratula a babához.
2012. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tkata81 ***** válasza:

Szia!

Én ugyanígy voltam, mint te.

Kb a 6. héten kezdődtek a görcsük, naponta többször 5-10 percesek, elég erősek. folyás, vérzés nem volt. a nőgyógyászom 3x1 nospat meg 3x1 magnéziumot rendelt el. ez segített pár nap után. aztán a 11. hét elején 3 napig volt enyhe tompa görcs a bogyók mellett, így a dokim lefektetett. most 3 hete fekszem, már semmi bajom, jövő héten megyek vissza melóba. egyébként több terhes ismerősöm van, mindegyikük görcsölt az első 12 hétben valamilyen formában.

valószínű nem is kellett volna lefeküdnöm, de mivel nehezen sikerült a bab, biztosra ment a doki.

a terhesség alatt húzódnak a méh izmok, ettől van sok esetben a görcs, szóval általában nem jelent rosszat. főleg ha nem vérzel mellette.

De azért, ha nagyon görcsölsz, kérdezz mindenképpen rá az orvosodra. a magnéziumot szedheted, a nospat azért kérdezd meg (bár akikkel eddig beszéltük hogy görcsölnek, mind azt kaptak)

Jó babavárást, a 12. héttől sokkal jobb lesz :)

Üdv!

14hkm

2012. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!