Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell tennem, hogy ne...

Mit kell tennem, hogy ne vizesedjek?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok, és a napokban észrevettem, hogy vastagabb a lábam. Meglátszik a zoknim helye, és ha megnyomom a sípcsontom mellett, akkor nehezen múlik el az újjam nyoma.
2008. máj. 10. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Előszöris próbáld lehetőség szerint kevés sót fogyasztani. Másodszor nagyon fontos, hogy sokat igyál! Ugyanis ha keveset iszol, a szervezeted szomjazik és "ragaszkodik" a kevesebb vízhez is. Tulajdonképpen raktározni próbál. De ha sokat iszol, könnyen üríti, amit bevittél.

De a terhesség során sajnos előfordul, hogy semmilyen trükk nem segít...

2008. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipöben jártam én is a szülésem elött!Nyakra före ittam a folyadékot,eszméletlenül kivántam.Éjszaka közepén is felkeltem hogy igyak!A védönöm a zöld teát tanácsolta,abból ittam napi 4dl!Hát nem mondom hogy bevált de valamivel jobb volt!Aztán megszületett a kisfiam januárban és ugy jöttek le rólam a kilok!(a börömön még nyoma van:-()Sajnos még nem mind!Mindenképpen ügyelj a folyadékra és a sóra!És jelezd a védönödnek a panaszodat!Szép babavárást!
2008. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet az előttem szólókkal. Én is vizesedek a 28ik hét óta és már akkor is azt mondta a doki is és a védőnő is, hogy ez még nagyon korai.

1,5 liter vizet engedtek. Rengeteg alma! Amennyit csak tudsz mert vízhajtó hatású, és elvileg a körte is, bár azt nem tom, csak most hallottam. De a zeller az tutira, próbáld meg. Én ha megeszem a napi 2-3 almát akkor nagyjából szinten tudom tartani magam.

Nekem diétát is kiírtak azonnal, mert ha hízok, esetleg a vérnyomás is fentebb mehet, no meg ha van fehérje ez toxémiához vezethet. Ami meg terhességi mérgezés. Szóval mindenképp tartsd, be a kevés folyadékot. Nekem az elején nehéz volt. De aztán sikerül, nagyjából. Nah meg a rengeteg felpóckolt láb.... és PIHENÉS!!! Sajna csak ezek vannak, de nekem segítenek.

Nekem azt is mondták, hogy ez vezethez koraszűléshetz is.. de hogy miért azt nem tom, védőnő mondta.

De a biztonság kedvéért kérdezd meg a tieidet is, mert látod mindenkinek mást mondanak. Én még orvostól nem hallottam, hogy igyunk sokat vizesedés esetén..csakitt hallottam..Szóval azért mindent felül kell vizsgálni.

2008. máj. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a segítséget! Amikor még nem voltam vizes, akkor már rám szólt a doki, hogy ne igyak sok folyadékot, max. 2 litert. Nagyon neghéz kibírni, mert én előtte napi 4-5 litert simán megittam. A sót is kerülöm, szóval nem tudom, hogy mi segíthetne rajtam!
2008. máj. 11. 03:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a folyadékmegvonás teljességgel hülyeség! Írták is előttem, hogy miért! Csak hozzá nem értő barbár doki mond ilyet! A láb a terhesség alatt azért vizesedik, mert a szívnek sokkal nagyobb munkát kell elvégeznie a megszokottnál a baba miatt és a perifériákon a keringés nem kielégítő. Ez sajnos sokaknál előfordul, de ha nem pl. terhességi toxémia miatt van, akkor nincs nagy baj vele. Lehet próbálkozni csalánteával, de a leghatásosabb a pihenés. És valóban, szülés után néhány nap alatt tökéletesen eltávozik a felszaporodott vízmennyiség.
2008. máj. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pihenj gyakran felpolcolt lábakkal, esetleg igyál gyermekláncfűteát.
2008. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A napi két liter folyadék mindenképp szükséges, sótlan étrend, sok zöldség és gyümölcs! Nekem három hét alatt 15 kg víz jött fel, de én toxémiás lettem, emiatt a 38. héten meg is indították a szülést. A vérnyomásodra figyelj oda, gyakran mérjétek!
2008. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is!
2008. máj. 12. 08:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 30 hetes vagyok, 1 hete vizesedem.Zellert, petrezselymet és őszibarackot ajánlottak, és a sótlan és fűszermentes étkezést. A pihenés és lábkörzés nagyon sokat segített nekem. Minden nap méresd meg a vérnyomásod, és nagyon figyelni kell a kilókra is.Csipkebogyótea hidegen áztatva, a magas c vitamintartalma miatt is hasznos lehet, de ezt még nem volt időm kipróbálni. Ja és a magnéziumot is emelni kell a szervezetben.Remélem segít valamelyik a problémádon! Boldog babavárást kívánok, és ne idegeskedj, sokunknak van ez a nyavajája, főleg, hogy jön a jó meleg.:-)
2008. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!