Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amióta terhes vagyok, nem...

Amióta terhes vagyok, nem ittam egyszer sem alkoholt. Vörösbort tényleg lehet inni? 13hkm

Figyelt kérdés
Régebben néha ittam (1 hónapban egyszer) bort. Semmi másféle alkoholt nem. A bor tényleg nem árt a babának terhesen? Ihatnék egy kicsit csak egyszer szerintetek? Olyan sokszor kívánom de félek. Csak 1-2 pohárnyira gondoltam.

2012. aug. 15. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

szia!

Egy, max két pohárral nyugodtan meg ihatsz, persze szerintem nem kell minden nap de egy héten egy pohár vörösbor nem árt! Szaporítja a vörös vérsejteket :)

2012. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Nyugodtan írhatsz néha 1-1 dl bort az még jót is tesz!
2012. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok sokszor, sőt, csak most az egyszer, mert nagyon féltem a picit. De már megőrülök néha annyira hiányzik. De akkor megnyugodtam, hogy nem lesz baj belőle :) Köszönöm a válaszokat
2012. aug. 15. 21:05
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Hetente-kéthetente,ha egy-egy pohárral megiszol nem árt.
2012. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Keveset, és minőségit ihatsz, de még csak a 13. hétben vagy, mi lesz így a 40. hétig? Erre még jön a szoptatás időszaka is, ami szintén alkoholmentesnek kellene, hogy legyen. (feltéve ha szeretnél szoptatni)
2012. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem akkor is jól jött, mikor nagyon keményedtem, egy kis vörösbor tök jól ellazított. Orvosom is mondta, hogy keveset nyugodtan, gyógyszer :-)
2012. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Vérszegénység miatt kifejezetten ajánlotta az orvosom.
2012. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Czeizel 9 hónap c. műsorában az volt hogy nem lehet heti egyet sem, mert bizonyított tény hogy a gyerekre hatással van. De mindenki maga dönti el, én csak azt mondom amit a professzor mondott.
2012. aug. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még nem ittam, lehet nem is fogok. Nagyon féltem a picit :/ Ô a fontosabb
2012. aug. 16. 12:50
 10/11 anonim ***** válasza:

és mi nincs hatással a gyerekre? az ha kívánod, biztos van benne vmi hatóanyag amire szüksége van a szervezetednek, a terhesvitaminokban sem van minden...

És a hatások, akkor beszéljünk róla, hogy ki lakik tanyán, mindenféle káros anyagmentes (füst, elektronikus, por és mindenféle légszennyezettség mentes helyen) és ki eszik kizárólag bio kaját?

Azért annak a gyereknek az életre kell felkészülnie, nem azt mondom, hogy igyál mint állat, de kis mértékben pl fél deci bor utána vagy előtte sok vízzel, hogy a gyomorban másképp szívódjon az alkohol biztos nem árt meg.

Amikor meg szoptatsz, kismamában olvastam, hogy borkóstoló volt a szakmája a csajnak, és havi 1-2 rendezvényre szívesen elment volna, dolgozni, de még szoptatott. Szóval ők nem nyelik le a bort, de felszívódik vmennyi így is, azt javasolták 2-3 óráig nem fejjen, vagy ne szoptasson addigra elbomlik a szervezetben.

Szóval szerintem egy pici bor nem árt, az mégsem tömény alkohol mint a pálinka pl. Viszont a tudatmódosító szerekre ez nem vonatkozik -kábszer!!!

2012. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!