Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tarthatom meg a súlyom...

Hogyan tarthatom meg a súlyom terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Tudom,elsőre bután hangzik,de 114kg vagyok igy is..
2008. máj. 9. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekem is elég sok volt az alapsúlyom, bár nem ennyire (80), de "szerencsémre" az első 4-5 hónapot állandó rosszullétek kisérték, így nem volt gondom, még fogytam is, most a 7. hónap végéig híztam 5 kilót. De szerintem már a terhesség elején próbálj meg egészségesen táplálkozni, erre szerintem legjobb a norbi könyve, amiben leírja, mit mikor, mert amúgy mindent lehet enni, csak nem mindegy mennyit és mikor! Mindenképp ajánlatos lenne belefognod ilyesmibe, mert ezzel a súllyal esélyed van a terhességi cukorbetegségre, meg a magas vérnyomásra, ami miatt elég szigorú diétákat írhatnak elő. De az, hogy mennyit hízik valaki a terhesség alatt, épeszű táplálkozás mellett, az totál alkatfüggő és genetikai dolog.
2008. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia, én 92 kg vok, éa 7 hetes, hát az sem vmi túl kevés..
2008. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kerüld a terhesvitaminokat, inkább szedjál külön ca+mg+c-vitamint+folsavat és vasat.Az elevit és társai segítik beépülni a zsart a szervezetbe, hogy könyebben oldódjanak fel a zsírban oldódó vitaminok.
2008. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 120 kg-mal kezdtem a terhességet, és most vagyok 13 hetes. Komoly gátlásaim is vannak miatta. Nekem a védőnő szépen elmondta, mire kell vigyáznom, és ha azokat betartom, minden rendben lesz. pl. kerülni kell a zsírt, cukrot, lisztet, tejföl helyett joghurt, kefír, főzéskor olajból csak annyit, ami nagyon muszály, este 6 után nem enni, sok gyümölcs, zöldség, de leginkább zöldség!! Ezeket be kell tartani, és rendben lesz minden. Hány hetes vagy? Boldog babavárást!
2008. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

50 kilóval kezdtem, fokhagymagerezd segg, bomba alakkal, bármennyit zabáltam sose, 1 dekát se tudtam hízni. Most 33 hetes vagyok 15 kilót híztam, úgy hogy alig eszek. Heti 1 kilót hízok úgy, hogy nem eszek fehér kenyeret, csak teljes kiőrlésű baromságokat, csökkentettem a sóbevitelt is, odafigyelek, hogy milyen ásványvizet iszok, naponta próbálok enni egy kis gyümölcsöt (pl.1 almát)nem szedek vitamint, csak vasat és magnéziumot a keményedések ellen. Totál kivagyok, édességet sem eszek és rendbe a cukrom. Én mi a szart csináljak még, hogy ne guruljak tovább???

Nagyon elegem van már az egészből. Abból a szempontból én jobb helyzetben vagyok, hogy én szülés után könnyebben leadom, mint te.

Nagyon sok kitartást, boldog babó várást!

2008. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia ,ha ajálhatom akkor ne szedjél semmi terhesvitamint.Sajnos énis az első babámmal 30kg híztam,és végül kiderült hogy a terhesvitaminoktól volt.Akkor én keveset ettem,dolgoztam is és mégis híztam. Most a második babámat várom és csak természetes vitaminokat fogyasztok.35 hetes vagyok és csak 6kg híztam,most 93kg vagyok,én sem mondhatom el hogy vékony alkat.Éjjel nappal eszek mindent.
2008. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tök jókat írtak előttem. Ne aggódj, nem is jön fel rád sok a terhesség alatt, nem fog beléd férni a kaja, mert már nyomja alulról a méhed a gyomrodat. :) Egyébként meg sitty sutty lemegy szülés után. Inkább majd a szoptatásnál figyelj oda, sokan nem is a terhesség alatt szednek fel, hanem a szoptatás alatt. Tapasztalat. Ja, a súlyod nem feltétlenül hízás miatt fog nőni, biztos elmondta a védőnő, hogy a baba súlya, a magzatvíz, a méhed, a több vér, stb adja ki a súlygyarapodás nagy részét. A hízás meg nem ez a kategória.:)
2008. máj. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia! 105 kg-val kezdtem a terhességemet. Most vagyok 30 hetes és eddig 5 kg-t híztam. Ami inkább a babának,magzatvíznek és ezeknek irható a számlájára. Én 5 után már csak max gyümölcsöt és zöldséget eszek.Kenyeret ha lehet hanyagold vagy pedig a rostosat ajánlom. Terhesvitamin szintén ne szedjél. Édességet is csak ha nagyon megkívánod. Nekem volt egy időszak amikro állandóan éhes voltam,de most meg inkább rosszul vagyok még az étel gondolatától. Attól meg ne félj,hogy nem fogja megkapni amire szüksége van. A második fiammal -3kg-val mentem szülni.Igy is 3400gr-al született egészségesen.:)


Üdv

30 hetes kismama

2008. máj. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!Akkor nem is kezdek el terhes vitamint szedni,pedig épp a napokban akartam venni,de akkor nem teszem.Szerencsére nagyon szeretem a fehérjeket és a zöldségeket:)köszi mégegyszer mindenkinek!9hetes kismama:)
2008. máj. 10. 09:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Folsavat ha eddig nem is, de feltétlenül szedjél a 12-14. hétig napi kettőt!
2008. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!