Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Az a jó a babának, amit az...

"Az a jó a babának, amit az anya megkíván" Szerintetek ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Tehát ha a kismama paradicsomot kíván, akkor arra van szüksége, ha hotdogot, akkor arra. Stb. Van olyan, aki így étkezik? Vagy előforul, hogyha megkíván valamit, akkor megeszi, és jobban érzi magát tőle? Ez tényleg így van?
2012. aug. 13. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a magzat nem tudja, hogy mi az a hotdog vagy paradicsom. De ártani nem árt, amíg az anyuka nem vodkát / cigit kíván. :)
2012. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azt ettem amit megkívántam.De sose jutott eszembe hogy azt épp a kislányom kívánja.
2012. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az anyuka boldog, a magzat is, hisz endorfin szabadul fel, amit a baba is tapasztal :)
2012. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha egészséges határokon belül van a dolog, és nem káros "élvezet",a kor igaz. Pl. én 2. terhességemnél a juhtúróért voltam oda. Mikor ment a férjem vásárolni már előre mondta: "jó, tudom juhtúrót is hozok!":) kb. 20-30 dkg-okat vettünk, de azt úgy 2 étkezésre be is nyomtam...Utána kezdtem gondolkozni, h mi a franciér jó nekem a juhtúró, miért kellhet vajon ennyire? Megnéztem a neten: és valószínű a kálcium miatt, ugyanis 5x több van benne, mint a tehén túróban....(Szülés után már nem kívántam a juhtúrót...)
2012. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én is így eszem ha tehetem, persze a normális evés mellett azt is megeszem amit kívánok. Legyen az pardicsom, hambi, hotdog, oldalas stb... nem kell ebből ügyet csinálni szerintem.

de persze ha heti hétszer kivánja az ember a hambit a hét napból az azért neincs rendben... de olykor belefér.. olykor egy kisfröccs is belfér... olykor.

2012. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm mér eleve túlsúlyos volt, most terhes és állandóan az édességet kívánja. Kiderült hogy terhességi cukros ami ugye a babát is veszélyezteti, ennek ellenére ugyanúgy kívánja az édességet amit pont hogy most kerülnie kéne.
2012. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben van igazság, pontosabban a szervezet azt kívánja, amire szüksége van az ideális működésre :) Jó példa erre a juhtúrós válaszadó, ami a kalcium miatt jó, de érthető az utolsó válaszadó cukros példája is, ott az történik, hogy nem elégséges az inzulintermelés (vagy inzulinrezisztencia alakul ki, tehát hiába van inzulin, a sejtek nem tudják megkötni), így a cukor nem jut be a sejtekbe, kinn marad a vérben. Ez ugye emeli a vércukorszintet, viszont a sejtek cukorszintje ugyanakkor nem elégséges, ezért kíván a szervezet még több cukrot. Tehát ésszerű kereteken belül érdemes kielégíteni ezt az igényt! :)
2012. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem van igazságalapja a kijelentésnek. De igazából az a lényeg, hogy amit megeszel, az jólessen. Én a terhességem előtt imádtam a gyros-t, na, most nem szoktam megkívánni, mert ha ettem is, nem esett jól, helyette a hamburger az, ami most jólesik; nem ittam kakaót, most mindennap iszok ill eszek gabonapelyhet, joghurtot. A szalámiféléket, virsliféléket hanyagolom, mert attól mindig hapcizok! És a csoki- na az jöhet mindig!


27 hkm

2012. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, annyit még hozzáteszek, hogy azt, ami nem esik jól, soha nem kívánom meg...
2012. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!