Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A ti férjetek, párotok sem...

A ti férjetek, párotok sem foglalkozik az előkészületekkel?

Figyelt kérdés

Az én férjem volt az aki leginkább szerette volna a babát, mostanra már csak én szeretném! Itt van az idő hogy lassan elkezdjük a vásárlást(ruhák, babakocsi, fürdető) de hallani sem akar róla. Reménykedem megváltozik a véleménye amikor megszületik a fiam vagy sem?


31 hetes kismama


2012. aug. 12. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Érdekes... Azért a 31ik héten már illene ezt azt vásárolni, és nem is értem hogy Ő ezt hogy látja?

Az Én párom az első pillanattól segített, és nem is hurrogott le amikor megkértem h a 25ik héten csináljuk meg a szobát (festés, stb.), mert később nagy pocakkal már nem lenne nekem kényelmes. Megértette és segített.

A mai napig azt kérdezgeti h összeirtam-e hogy mi az amit még meg kell vásárolnunk stb.


Szerintem nyugodtan ülj le és beszéld ezt meg vele!



32hkm

2012. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi az, hogy hallani se akar róla? Tán meztelenül akarja majd kihozni a kórházból? Nem normális...
2012. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én férjem nem nagyon foglalkozott vele az elején, aztán a huszadik hét környékén közöltem vele, hogy kinéztem neten, hogy milyen bútorokat szeretnék, meg milyen játékokat, meg lepedőket, meg fürdőlepedőt, meg tapétát, stb, és most szépen átnézzük, összeírjuk mi mennyibe kerül és megrendeljük. kb Egy héten át ezen ültünk, mire mindent megrendeltünk, megkerestük a legolcsóbbat, legpraktikusabbat. Határozottan elfáradt bele. :D

Most vagyok 25 hetes, még hagyom "pihenni", de aztán hamarosan nekiállok verbális ostorral csapkodni, hogy rakja össze a bútorokat. Az ablakokat nem rég cseréltük, mert beáztak, jövőhéten jön a festő és kifesti a gyerekszobát, amit persze a férjem intézett, és utána nekiállunk 3D legózni :) Még szerencse, hogy imádunk bútorokat összerakni. Csak elkezdeni nehéz. Ruhákat mi nem vettünk (eltekintve két pár kesztyűtől meg egy sapkától meg sáltól, de azt úgy is csak jövőre tudja majd hordani), mert anyukám kb az összes ruháját megvette a kicsinek fél éves korára előre. :)


Szóval nem, az én párom igen is foglalkozik az előkészületekkel. Néha nógatni kell, de ha én előtte megcsináltam egy tervet, hogy mikor, mit, és hogyan, akkor ő szépen elnavigál benne.

Szerintem te is írd össze, hogy mondjuk két héten belül vegyétek meg a babakocsit meg a kiságyat, a következő két hétben pedig a ruhákat. Írd össze, hogy milyen ruhákat kell venni: rugdalózó, kezeslábas, kising, kisnadrág, sapka, kesztyű, partedli, kiszokni, kocsikabát, stb, írd össze a helyeket, ahol szerinted érdemes ezeket megnézni, és ha megvan a terved, akkor közöld a pároddal, hogy a legközelebbi szabad idejében ezzel kell foglalkoznia, mert egyedül nem tudod, és csak ezt, meg ezt kell megcsinálni, meg ide és oda kell téged elvinnie, és már pikk-pakk meg is vagytok. A férfiak szeretik, ha ki van számolva minden lépés. Ők nem szeretnek órákat nézelődni egy bababoltban, éppen ezért előre össze kell írnod, hogy mi kell, hogy szegény ne unja halálra magát!


Csak ügyesen! :)

2012. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sokszor megbeszéltem már ezt vele szinte már a 10.héttől kezdve. Magam kezdtem neki beszerezni a holmikat, megvettem a pelenkázót de nem tűnt fel neki!
2012. aug. 12. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:

A barátnőmék teljesen berendezték a gyerekszobát. Probléma mentes volt a terhessége,de szülés közben komplikáció lépett fel,és a baba halva született. Nem bírt nagyon sokáig megmaradni a saját lakásukban!

Én csak a legszükségesebb dolgokat vettem meg szülés előtt. Amikor megszületett a baba a férjem és anyukám-anyósom gondoskodtak a szoba kifestéséről és a takarításról. Nem mázoltunk semmit a falakra,mert feleslegesnek tartottam. A babakocsit is a többi holmit 2-3 hét múlva együtt vettük meg.

2012. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30 hetes vagyok, eddig csak néhány ruhát vettünk a babának (amit a párom láthatóan unt, viszont remek fogasként szolgált) és árösszehasonlításokat végeztünk. Hétvégén indulunk a beszerzőkörútra. A babakocsi-kiságy-gyerekülés téma eléggé érdekli, ott elvan, néha fúlok meg a nevetéstől olyanokat tud kérdezni az eladóktól. Páromnak is volt korszaka, hogy ez minek, az minek...szépen el kellett neki magyarázni mindent. :) Azért már beletörődtem, hogy soha nem fog úgy olvadozni egy babaruha láttán, mint én, de ez legyen a legkevesebb. :)) Amúgy a férjed mit mondott, miért nem akar nézelődni, vásárolni?
2012. aug. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerinte korai, majd a kiirt időpont előtti napon elég ha megvesszük, de már igy is nehezemre esik az állás maga, meg a sétálgatás azért is szerettem volna mindent "letudni"
2012. aug. 13. 09:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is írhattam volna. Én most kezdtem a 33. hetet, kb két hete látom a férjemen, hogy most már megállhatok egy polc előtt, megnézni pár dolgot, sőt a kosárba is betehetem pl a lázmérőt! Idáig semmit nem nézhettem, nem érti mit minek ez az egész, pedig nálunk is ő szerette volna jobban az elején a babát! A vízválasztó az volt, mikor előre megbeszélt időpontban,listával felszerelkezve elmentünk a "Mülleres körutunkra", ami nem szépen végződött. Első sor után ott akart hagyni és szó szerint hülyének nézett, hogy a kórházi csomaghoz való listámba szerepelt pelenka, vagy pl nekem kórházi-gyermekágyas betét! Nagyon kiakadtam a viselkedésén, nyavajgott, hogy neki munka után ehhez nincs türelme...mert nekem van hozzá (férjem hisztijéhez) a nagy pocakommal!? utána másnap megbeszéltük, egy csomó dolog ki is esett neki, teljesen máshogy élte meg az egész vásárlást. Azóta már nem szól rám, ha valamit beteszek a kosárba :) Persze 10 másodpercnél többet nem állhatok meg egy helyen :D
2012. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is nagyon későn kezdtük el a dolgokat beszerezni. Igaz, mi rengeteg ruhát kaptunk, csak pár dolgot kellett vennem, azt beszereztem 2 hete. A férjem csak halogatta, halogatta, szerintem azért mert még fel sem fogta akkor hogy babánk lesz! :)

34 héten lehurrogott hogy mégis hova akarom összekészíteni még a kórházi csomagomat. Végül szép lassan beszereztem hozzá mindent és a 36. héten nagyjából bepakoltam. Ő egyszer jött el velem vásárolni, akkor nagy bevásárlást tartottunk, ez a 37. héten volt.

De jelentem, most 40 hetes vagyok, holnapra vagyok kiírva, és minden kész van! :)

Ne aggódj, ti is időben elkészültök, a férjed észbe kap hamarosan!

Boldog Babavárást!

2012. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Huhuuuu Kedves Utolsó!

Könnyű szülést Neked!

2012. aug. 14. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!