Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes (vagy a környékén...

36 hetes (vagy a környékén lévő) kismamik hogy vagytok? Előkészületekkel hogy álltok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Hát az alvás már nem nagyon megy, sehogy nem jó. Fáj mindenem. de ezektől eltekintve imádok terhes lenni :) .

Már mindent el rendeztem itthon, minden kész! Könnyű szülést és egészséges kisbabát kívánok neked!

37 hkm

2012. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hu én most 7 hetes vagyok, de első lányomnak a 36. héten adtam életet. Nem voltam összepakolva, de egészséges lett! :) Kitartást! Könnyű szülést!
2012. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már nagyon szülnék! Nehéz a hasam, döcögök, fáradok. Aludni még bírok 3-4 órákat egyben, de a két pisilés megvan éjszaka. Minden cuccom el van készítve a táskámba, a babruhák is készek, az ágy is megvan. Kitartás mindenkinek!!!! 38hkm.
2012. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 pisilés? jaj de irigyellek :p én ha ötször nem megyek ki egy éjszaka, akkor egyszer sem
2012. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Kérdezzétek meg a szülészetet, hogy az ott tartózkodásra kell-e a babaruha. Nálunk csak hazamenéshez kellett (az elég, ha össze van készítve, aztán majd behozza a párotok), nálunk természetesen nem volt összekészítve, de a technika megengedte, hogy diktáljam, mit rakjon be. Kitartást mindenkinek, és ne féljetek, menni fog! Jah és tena ladyből az óriás méret a tuti (pedig nem voltam egy nagy darab). Jah és általában a csecsemősöktől tanul legkevesebbet az ember. És sajnos az, hogy most mennyit alszotok, az csak durvább lesz az első hónapokban. :D Szóval kitartást az elkövetkezendő időkhöz, nagyon szép lesz,nagyon meghitt de egyáltalán nem lesz könnyű! :)
2012. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most 35+3 hetes vagyok, és eddig elég gyéren állok az előkészületekkel.

Egyedül a kiságy+belevalók, babakocsi, babahordozó, kiskád vannak meg, plusz 1-2 ruhácska, amit eddig kaptunk.

A kórházi csomagom is nagyjából kész, bár még hiányzik belőle a hálóing, a bugyik, és a betétek (bár azt mondják ezt ne vigyek, mert kapok úgyis a kórházban, szóval még nem tudom).

A héten, de legalább a jövő héten szeretnék már minden megvenni, ruhákat, pelust, kifogó, tisztálkodó szerek, stb. Sajnos egyedül nem tudok vásárolni, mert nem bírok sokat gyalogolni, vezetni már nem merek (sajnos édesanyámnak és anyósomnak sincs jogsija,hogy jöjjön velem). A férjem pénteken szabadságon lesz, és remélem péntek-szombat megveszünk mindent, ami még hiányzik. Esetleg ami még kimarad, jövő héten még egyedül is meg tudom venni, úgyis mennem kell a kórházba, mostmár egyre sűrűbben.

Én szerencsére egész jól érzem magam, bár vannak hullámvölgyek, mikor nyűgösebb és fáradtabb vagyok, de ez ezzel jár. Vizesedni nem vizesedek, bár a + 20 kg súlytöbblet miatt fáj a lábam, de próbálok a lehető legtöbbet pihenni.

Kisfiam is egész jól érzi magát odabent, rúgkapál, fészkelődik, és remélem azért még nem kívánkozik kibújni legalább 2 hétig. Ja, amúgy 1. baba lesz.

Kitartást mindenkinek, már nem sok van hátra, és sok boldogságot majd a kicsivel! :)

2012. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia

35+3 hetes kismama vagyok. Mindennel készen vagyok csak a kis kád hiányzik. 3. babánk lesz így nem kellett sok mindent vennünk. Kis ruhák kimosva kivasalva bekészítve a komódba. Kiságyba az ágyneműket tegnap kimostam kivasaltam egy tiszta zacsiba bekészítve, majd apa felhúzza ha jövünk haza a kórházból. A nagy tesók már nagyon várják a húgi érkezését.Nagyon nehezen viselem már a végét 2211-nyitva van a méhszáj sokat görcsölgetek a nyákdugó is "elment". Remélem még 2 hetet odabent marad a kis manóm bár a pihenés a 2 éves nővére mellett nehezen megoldható. Jó babavárást és könnyű szülést nektek!!!!

2012. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!:)


akkor látaom nem csak én szenvedek.

Holnap töltöm a 36,hetet, második baba, a lányom 21 hónapos lesz:)

Éjszakai alvás katasztrófa:(:( legalább 4-5 alkalommal pisilni járok, aderekem annyira fáj,hogy megfordulni alig bírok. Ezt leszímtva jól vagyok, nem vizesedek, kg-is csak "mértékkel" jöttel fel:)

Imádok kismama lenni,de várom már a végét,mert a nagy meleget most valahogy nem szeretm.

Ruhák nálunk is kimosva, már csak az ágynemű maradt.

Kórházi csomag összekészítve, egy két apró dolog hiányzik még:)


Könnyű szülést mindenkinek!!!

2012. júl. 30. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!