Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A GYES-t mi után fogom kapni?

A GYES-t mi után fogom kapni?

Figyelt kérdés

5 és fél évig dolgoztam Budapesten egy munkahelyen, majd férjhez mentem és elköltöztem. 1 évig munkanélkülin voltam (a férjem jól keres és nem szerette volna, hogy dolgozzam), majd most márciusban lejárt a munkanélküli és azóta a Polgármesteri hivatalból kapok egy kisebb összeget. Meg tudjátok mondani melyik után kapom a GYES-t majd és az összeget honnan lehet tudni?

Köszönettel: Egy 27 hetes kismama


2008. máj. 9. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a baba születése előtti évben van minimum 180nap jövedelmed akkor a tavalyi év átlagát veszik alapul. Ha nincs akkor a baba születése előtti 180napot. Vagyis ezeknek az átlagoknak a 70%át fogod kapni.EZ A GYED. Ahogy látom ez neked nagyon kevés lesz, kb. mint nekem, de számold ki.


A GYES meg alanyi jogon jár és az mindenkinek kb.27000Ft.


Nézd meg neked melyiket éri meg jobban igényelni, mert sajna csak 1iket lehet.


üdv 24hetes kismama

2008. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon jár, mindenkinek, aki életében nem dolgozott, annak is,jelenleg 28500 ft.
2008. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

netto:25.792 Ft potosan.

De abban nem értek egyet,hogy csak az egyiket lehet.A gyed-et követi a gyes.

2008. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak az 1iket lehet. És eldöntheted melyiket akarod az első 2évben. Utána már csak GYES jár.
2008. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert van akinek jobban megéri GYES-t igényelni mint GYED-et az első 2évben.

És aki még nem dolgozott életében összesen annyit, mert pl. tanult, annak nem is lehet GYED-e.


Első válaszoló voltam.

2008. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát! Végre most már jobban képben vagyok! :-)))

Üdv: Eszter

2008. máj. 10. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!