Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5. hetes terhes vagyok....

5. hetes terhes vagyok. elkezdődtek a rosszullétek. nem csak reggel, hanem egész nap. hányás, émelygés, szédülés. étvágyam nincs, de ha eszem is az is ki jön belőlem. mit tehetnék, hogy elviselhetőbbek legyenek ezek a napok?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Pont előtted kérdeztem a hányásról. Nekem rettenetes volt a 6-14-ig terjdő időszak, de a legtöbb kismamánál a 11-12 héten elmúlnak a tünetek. Az orvosom a hideg kakaót javasolta, mert a hideg megnugtatja a gyomrot, a kakaóval meg pótolom a kalóriát (bennem sem maradt meg semmi). Nekem személy szerint a csokifagyi még jobban bejött! Szokták még ajánlani a kekszet, pirítóst, de nekem ez nem vált be, az is kijött. Ha gondolod, próbáld meg a hideg kakaót/fagyit. Kitartást!
2008. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

korán reggel rágcsálj háztartási kekszet , csak utána kelj fel. b6 vitamint napi 2 nyugodtan , magneb6 3x1 , kamillatea

én utálom a ht kekszet, de télleg jó, de mielőtt kiszállsz az ágyból, mert ha már egyet fordítasz a gyomrodon nem lesz jó a keksz. hasfájásra fél nospa-t szedtem naponta max 2x.

2008. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igen ha már túl vagy a felkelésen akkor jó a fagyi, de ha nem jutsz el semeddig ott a keksz. én egy hétig csak igy tudtam
2008. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. De jó Nektek, hogy bejött a keksz, én is kipróbáltam, ott volt a csomag az éjjeliszekrényemen és felkelés előtt mindig megettem egyet, de semmit nem használt, ugyanúgy szaladnom kellett. De a legtöbb embernek tényleg biztos beválik, mindenképp érdemes azt is megpróbálni.
2008. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A keksz nekem sem valt be..nekem a csipsz es ropi jott be..bar en csak reggel hanytam, egesznap viszont hanyingerem volt..kell erezd mit kivan a szervezeted valami ami savat sziv...piritos,fott krumli,ropi felesegek vagy keksz..ha valamelyiket kivanod vagy gondolod meg tudod enni az mar jo..12 hetes kismama
2008. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 10hetes vagyok, de még mindig minden nap rettenetes

hányingerrel küzdök én is! A hideg dolgok viszont nekem

is bejöttek, mint pl. a tej, fagyi különösképpen a vanilia

és a csoki! A keksz nekem sem jött be, de valakinek meg

pont ez a jó. Igazából sokat kell próbálkozni arra, hogy

az ember rájöjjön, hogy neki mi a jó. Kitartás, remélem

hogy mindenkettőnknek hamarosan csodásabb napok jönnek!!!

2008. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Normaflor is segített!Próbáld ki.
2008. máj. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 9 hetes vagyok 24 órás hányingerrel. :( A legjobb, mikor az utcán jön rám a hányás ( a héten 2-szer is volt). A keksz nekem sem jött be, viszont a felkelés utáni vízivás és sós valami rágcsálás jónak tűnik, bár még csak 2 napja kísérletezem ezzel. Utazás közben is ennem kell, különben a buszon jön rám a hányhatnék. Hányigerre jók még a szénsavas üdítők, a mentol, nekem pl a mentolos rágó is jó. Próbálj meg naponta legalább 5-ször enni és rágcsálj natúr vagy sós kekszet, puffasztott rizst, pattogatott kukoricát vagy valami hasonló, jó nedvszívó rágcsát. Kerüld s sok tejet és a hátralévő hányingeres hetekhez sok kitartást kívánok.
2008. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem szerencsére nem kellett még hánynom, hányingerem viszont elég gyakran van és émelygek. Nekem a hideg tej és hűtött gyümölcslevek váltak be (kivéve az ananász, attól rögtön öklendezni kezdtem). A legeslegjobban a hideg őszibaracklé esett.

A kekszre rá sem tudok nézni még most sem, a látványától is émelygek. De próbáld ki, mert anyámnak és anyósomnak pl. ez jött be, mást nem is tudtak enni az első hetekben.

Jó kísérletezgetést és kitartás! A legszebb hetek még előtted / előttünk vannak! 7 hetes kismama

2008. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, sajnos a 20. hétig, de mire kikisérletezgettem a sok tippet, hogy mit egyek, mit ne, addigra el is ment ez az idő. Furi, hogy ez egy olyan hányásosdi, ami után az segít, ha eszünk, nem az ha nem!De én minden reggel erősen koncentráltam, hogy mi az amit el tudnék képzelni, hogy megegyem, és bent is marad...így napokig csak mézepirítóst, banánt ettem, tejet ittam, aztán ez hetente változott. Kalácskorszak,leveskorszak, gyümölcskorszak...stb. Semmi rendszer nem volt benne, csak az, hogy a savat okozó dolgokat bírtam a legkevésbé, így a gyümölcsök nem voltak jók az elején, de az 5. hónaptól napi fél kiló nélkül meg sem vagyok...Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy talán neked is lányod lesz, ott a gyakoribb a megnövekedett ösztrogénszint miatt ez a káoszos időszak!
2008. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!