Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet jele a terhességi...

Lehet jele a terhességi toxoplazmózisnak?

Figyelt kérdés
sziasztok! kicsit meg vagyok ijedve mert minap elvágtam az ujjam és utánna segiteni kellett anyósomnak csirkét puculni! a kezemet lefertőtlenitettem azonnal és bekötöttem hogy véletlenülse érjen a csirkéhez!ugyhogy az elvágott ujjam biztos hogy nem ért a csirkéhez és én csak koppasztottam őket!de mégis félek olyan rémhireket olvasok a neten! tünetem nincs! nem tudom hogy gyerekkoromban átestem -e már ezen,rengeteget voltam falun mamámnál macskáztunk kutyáztunk ettük a fáról a mosatlan nórabórát mint minden gyerek! sőt 12 éves koromban volt egy cicánk csak el kellett vinni mamához mert megszületett a kistesóm! szóval még anyukám is érintkezett a macskával mikor terhes volt,de se neki se a kistesómnak semmi baja nem lett! nagyon meg vagyok ijjedve:egy 14 hetes aggódó kismama!!!
2008. máj. 9. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire aggódsz, menj el a dokidhoz, ő biztos megnyugtat! De azért nem lehet azt mindegyik állattól elkapni, főleg ha volt már cicád és egerészett vszínű, hogy rég túlestél rajta és utána immunis vagy! Én terhesen sem szabadultam meg a cicámtól pont ezért! A neten pedig hagyd a hülye rémeket!
2008. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én fogékony vagyok, pedig gyerekkoromban volt öt macskánk, és egyéb állatok, amikkel természetesen érintkeztem is. Mégis fogékony lettem. Ha "ne adj Isten" bedagadna a nyirokcsomód a nyakadon, akkor azért menj el dokihoz. Szerintem viszont nem kell aggódnod! Nagyon kicsi az esély, hogy lekapd!
2008. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy vérvizsgálattal ellenőrizni tudják. nem aggódj, inkább irány a doki, és beszélj vele.

Én is negatív voltam ezidáig, és ezért nagyon kel figyelnem mit eszem, mihez nyúlok stb. Remélem semmi bajod!

2008. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 szobacicám, de hasonló a múltam mint a kérdés írójának, de első dolgom volt, már 8 hetesen, elvégeztetni a vérvizsgálatot, mert azért ez nem játék! Szerencsére pozitív lett, azaz átestem rajta, amin nem csodálkoztam, így sokkal nyugodtabb vagyok. Nem értem miért nem vizsgáltatod meg magadat, ha ezen aggódsz? nem egy nagy ügy, sima vérvétel. Bár a terhesség első harmadában a legveszélyesebb, ha megkapja valaki.
2008. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szólj a dokinak, hogy a 16. heti AFP-vel együtt vetesse le ezt is. Addig meg ne aggódj. Szerintem már átestél rajta.
2008. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!