Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vizsgál meg minden...

Miért vizsgál meg minden alkalommal a nőgyógyász? (hüvelyi úton? )

Figyelt kérdés
2008. máj. 8. 21:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, inkább meg kéne, hogy nyugtasson a vizsgálat, hiszen betapintással ellenőrizhet olyan dolgokat is, amiket nem mutat az UH. Furcsa lehet olyan "tanácsokat" meghallgatni, hogy ne engedd... Én háromhetente járok terhesgondozásra, mindig megnézi, semmi kellemetlenség nincs vele, és neki a kiskönyvbe írni kell a méh adatait is. Nincs ezzel gond, ez a dolga! 27 hetes pocakos
2008. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia,

Szerintem semmi gond azzal, hogyha meg vizsgál.Hondolj bele, mindenki kb 4-5 hetente jár dokihozés mindenkit néznek a méhszáj miatt.Amiért te 2 hetente mész tuti észreveszi időben, hogyha nyitva van.Gondolom nem fáj???

Mert nekem abszolut nem fáj, nem érzek semmit amikor nézni, de örülnék,h ogyha tudnám,h ogy azonnal tudnék arról, hogyha még jobban körültekintőnek kell lennem.Ez nyáron egyépként különsen jó dlog, mert gondolom néha azért be szeretnél menni vmi vízbe és nyitot méhszájjal még kádvízbe se csak zuhanyozni.Viszont hogyha zárva van, akkor tied a világ.Nyugi, ő a doki.

2008. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha panasz mentes vagy akkor tök fölösleges állandóan piszkálnia.menj át másik orvoshoz,megteheted és még van is időd.Engem 12korig csak hüvelyi uhval vizsgált de nem nyúlt belém.Most 29hetes korom óta vizsgál kézzel havonta ,mert többet keményedik a pocim és ellenőrzi a méhszáj állapotát.Szerintem mindenképp menj másikhoz.
2008. máj. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
"Tök fölösleges állandóan piszkálnia"??? Ejha, hát akkor mit is csináljon? kedves kismama, elmondaná, hogy mi a helyzet a méh állapotával, méretével, a méhszájával, mit gondol, van önnel valami probléma? Nincs? Akkor viszlát egy hónap múlva?? És mit mondjon a másik dokinak? Elvállalna, doktor úr, a másik állandóan vizsgálni akart, de én rengeteg tapasztalattal és orvosi tudással ezt nem engedtem meg? De természetesen a legjobbat akarom a babámnak, na itt vagyok, elvállal? kicsit gondolkozni is kéne!
2008. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Olyan jó lenne, ha végre felfognák az emberek, hogy a terhesség nem betegség, nem is kell úgy kezelni! Fejlett és civilizált nyugati országokban gyakran az egész terhesség alatt nem is látja orvos a kismamát, ha nincs panasza. A bábához járnak tanácsadásra, de nem vizsgálatra! Teljesen felesleges ugyanis. Aki végig problémamentesen kihordta a babáját, azt a szüléskor is csak akkor látja orvos, ha valami gond adódna, különben nem. Nem tudom, miért kell ennyire parázni!
2008. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

El vagyok tiltva mindenféle fizikai megerőltetéstől, szextől...stb. és SEMMI tünetem nem volt, PROBLÉMAMENTES voltam és vagyok!!!De ha nem vizsgál meg a szerencsétlen doki, akkor hogyan derült volna ki, hogy elölfekvő a méhlepényem, azaz rajt a méhszájon, ami bármelyik pillanatban bevérezhet, és meghalhat a baba, meg én is! Ezt azóta is hüvelyi UH-val nézi. De ha nincs alapos vizsgálat, és nem derül ki, akkor kitudja mi lett volna, tornáztam is, dolgoztam is...Szóval egy csomó dolog van ami tünetmentes. Mindenki örülhetne, hogy vizsgálgatják, és foglalkoznak vele, és nem kell azzal jönni, hogy valahol rá sem néznek x hétig, meg régen mi volt...Ez a jobb, mindenki elhiheti!

A kézi vizsgálat meg a méhszáj miatt van, nálam kenetet is vesz, hogy minden oké-e. Vagy vannak olyan kismamák, akik maguktól tudják, hogy van-e valami probléma? A méhszáj kinyílását idő előtt meg lehet érezni? Meg a többi, amúgy tünetmentes dolgot?

2008. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
a 10:54-es válaszadónak üzenem, hogy én is fejlett,nyugati országban élek, és nagyon örülök, hogy a dokik minden alkalommal lelkiismeretesen kivizsgálnak, és nem a szülésnél derül ki, hogy milyen komplikációk adódnak...De olvastam, hogy Hollandiában van ilyen, hogy rá sem néznek a problémamantes terhesekre! Hát, kösz szépen! Sokan csak hiszik, hogy problémamaentesek, mivel egy csomó rendellenességnek nincs is tünete! Ha Hollandiában laknék, elmennék mondjuk haza vizsgálgattatni magam egy dokival, mert inkább a nyugalom, mint a bizonytalanság!
2008. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

10:54-nek annyit csak, hogy azt olvashatod a neten, meg hallhatod a koraszülött utógondozóban, hogy a fejlett nyugaton sokkal többen vállalják a sérült gyereket. Nem elgondolkodtató, hogy talán azért, mert a nagy civilizált "no-para" országokban annyira odafigyelnek, hogy észre sem veszik, ha baj van? Vagy akkor már régen késő?

A fiamnál a dokim alig-alig vizsgált, ránézésre megmondta, hogy nincs hüvelyi fertőzésem, így sikerült 32. héten megszülnöm és a gyerek kórlapjára ráírták, hogy "intrauterin infectio" azaz méhenbelüli fertőzés - előszeretettel okoz koraszülést - és sikerült valami bacit ki is tenyészteni a gyerek füléből. A mostani terhességemnél havonta vizsgál az új dokim hüvelyi úton, már túl vagyok egy fullos antibiotikum kúrán (kaptam gombaelleni kúpot, nehogy azt is benyaljak) és egyáltalán nem bánom, hogy ennyire odafigyel. Én most már inkább félek, mint hogy megijedjek a nagy paramentes terhesség után.

2008. máj. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!