Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen vitaminokat szed/sze...

Ki milyen vitaminokat szed/szedett terhessége alatt? Gondolok itt bármilyen vitaminra, nem csak a magzatvédő multivitaminokra!

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 14:12
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Úgy látom kálciumot sokan szedünk, nektek a doki javasolta, vagy magatoktól kezdtétek el szedni?
2012. aug. 5. 14:32
 12/22 anonim ***** válasza:
Femibion 800 a 12. hétig ,majd Gravida és magnézium+C vitamin(ezt a doki írja ki,készíteni kell,por,a 100 adag 1500 ft).32hkm
2012. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Gravida 20.hétig naponta 1-t 20.hét után heti 1-2 szemet. Magneb6-t napi 1-t + minden nap Femibion vasat.

Az elején 12.hétig szedtem folsavat mindennap.

24 hetes kismama

2012. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

első vagyok

én január 1re :)

nekem nem a dokim javasolta hanem magamtól kezdtem el szedni

2012. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es meg tudnád mondani hogy a C-vitamin hány mg-os? a 100 adagos? Én 30 szemeset veszek Béres C-vitamin 500mg-os napi egyet szedek belőle és ez 6-700 forint!
2012. aug. 5. 14:44
 16/22 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es, én is magamtól kezdtem el szedni, nekem mivel teljesen jó a vérképem semmit nem kell szednem kötelezően! :) Egyébként köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a Zöld kezecske!
2012. aug. 5. 14:46
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia! Én is gravidát szedek, plusz 3*1 500 mg-os magnéziumot keményedés miatt, 2*1 maltofer fol vastablettát vérszegénység miatt, ehhez béres 500 mg-os c vitamint (segíti a felszívódását), és pár hete lábikragörcsök miatt kénytelen vagyok napi 500 mg kálciumot is szedni! Még leírni is sok, hát még a havi költsége!:-\ De még így is elég gáz a vérképem, pedig folyamatosan gyümölcsön, zöldségen élek, mert szinte csak azt kívánom! De hát ez van a picilányom leszív rendesen, érte viszont bármit!:-) Egyébként ez kb 8e Ft-ba fáj havonta...

Üdv, 29 hkm

2012. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

4 es vagyok

serkenti az agyműködést. már régóta szedem, mert nagyon feledékeny vagyok, de már javult a dolog azóta.

plusz érszűkület ellen is jó.

2012. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Jesszusom! Nem sok ez a pár cucc, amiket egyesek magukba tömnek? Mármint, nem sértésnek szánom, csak olyan fura, hogy vas, kálcium, magnézium, folsav, halolaj, terhesvitamin, c vitamin így pluszba az egészhez... Én Gravidát szedek két naponta a huszadik héttől (előtte naponta a 14. héttől, azelőtt meg semmit, csak multivitamin pezsgőtablettát), meg folsavat. Vettem kálciumot, mert görcsöltem, a dokim is azt mondta, hogy csak akkor kell bevenni belőle, ha mensziszerű kis görcsöm van, mert lazítja a méh izmait, ugyanúgy ahogy a magnézium is. Azt mondta, ő nem ajánlja a kálcium rendszeres szedését, mert hamar és jobban csontosodik tőle a magzat és sokkal nehezebb megszülni, elakadhat a szülőcsatornában, mert nem elég rugalmas a koponyája...

De ti tudjátok... :)


Szép babavárást mindenkinek!


24 h km

2012. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Kedves 18-as köszi a válaszod, Kedves 19-es ezt még sosem hallottam amit írtál, mármint hogy nem szabad rendszeresen kalciumot szedni, nekem a védőnő is azt mondta ( aki sokszor nagyon nagy butaságokat mondd) hogy szedjem, mert legalább nem fognak tönkremenni a fogaim stb, de ezek után megkérdezem inkább a dokimat! Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 5. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!