Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik az, hogy a méhszáj...

Létezik az, hogy a méhszáj visszazárul?

Figyelt kérdés
Utolsó vizsgálatnál azt mondta a dokim hogy kicsit nyitva van a méhszáj és megrövidült a méhnyak. A baba feje lent van és nyomja a méhnyakat. Ezt érzem is mert nyom és feszít néha. Orvosom azt mondta, hogy ez jelentheti azt is hogy előbb szülök. Na de mennyivel? Most vagyok 31. hétben.
2008. máj. 8. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ami kinyílt, nem fog visszazárulni.

Ne félj, ilyenkor már van akinek nyitva van a méhszája. Gondolom azt elmondta a doki, hogy pihenj sokat, főleg feküdj, minél kevesebbet kelj fel, mert ha fekszel, akkor nem nyomod lefele a hasad, nem terhelődik a méhszáj.

Van egy ismerősöm, 4. babájával terhes, mind a 4-et úgy hordta ki, hogy az utolsó 10 hétben nyitva volt, és időre, 39 hétre szült.

Nem kell megilyedni, még ettől túl is hordhatod, csak pihenj sokat és nem mászkálj feleslegesen!

2008. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! A méhszáj nem zárul vissza. Az a lényeg sokat pihenj. Nekem mind a 4 lányommal a 20. héttől nyitva volt. Most várom az 5. babát, és most is nyitva van a méhszáj. 37-38.hétre születtek a csemeték. Tehát ha pihensz, nagyon előbb nem fog megszületni! Vigyázz magatokra. 26 hetes kismama
2008. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pár nap múlva töltöm a 36.hetet, remélem addig kihúzom. Engem 2 hete vizsgált a doki, akkor voltam 1100-as. Tehát 33 hetesen. Akkor azt mondta, hogy javasolt a sok pihenés, de különösebben nem kell aggódni, mindent lehet csinálni (még szeretkezni is). Tehát gondolom nem akkora probléma, ha egyébként tudsz sokat pihenni. Amit javasoltak, hogy fekvés, meg ne állj, tényleg jó, mert így nem nehezedik a baba súlya a méhszájra, így talán nem nyílik tovább. Ha fekszel, polcold fel a lábad. Én amióta tudom, hogy nyílik a méhszájam, igyekszem sokat pihenni és azóta nem is érzem nagyon lent a babó nyomását. Most inkább fent dugja ki magát... :)
2008. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem is elkezdett nyílni, szintén 31 hetes vagyok. Viszont a pihenés nem megy, van egy 18 hónapos örökmozgó kisfiam. Ti hogy tudtátok megoldani a pihit?

Muszáj vagyok sétálni menni vele, és emelgetni is, 13 kg. Apa csak délelőtt van itthon, délutántól késő estig meló.

Fürdés stb rám marad. Segítséget nem tudok kérni senkitől. Nyugtassatok meg, hogy valakinek így is sikerül kihordani a babót legalább a 35-36. hétig.

El vagyok kenődve.

2008. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én barátnőmnek is nyitva volt a méhszája, feküdnie kellett. Arra az időszakra hazaköltöztek a nyugdíjas szüleihez és ők látták el a két éves kisfiát. A férje maradt a lakásban egyedül, mert a munkája miatt nem mehetett.

Ha így nem megy akkor anyagi helyzettől függően lehet babysitter segítségét igénybe venni. Ha így sem megy akkor fogalmam sincs mi a megoldás.

2008. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia,nekem 31 hetesen nyilt ki mindkét méhszájam és rövidült is meg. 37. hétre ki is irtak szülni,most 37 hetes leszek ,sokat kell pihenni és akkor nem lesz baj.
2008. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és minden velem hasonló tünetben szenvedőnek kívánok sok nyugalmat és boldog baba várást.
2008. máj. 8. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!