Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell szedjem az Elevite...

Meddig kell szedjem az Elevitet? Ma nem tudtam megkérdezni az orvosom, mert műtétre szaladt.3. hónapig? Most 16 hetes vagyok és még mindig szedem, jó ez?

Figyelt kérdés
2008. máj. 8. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
dr.czeizer épp ma reggel mondta a televízióban, hogy az első 3hónapban érdemes szedni valamilyen magzatvédő vitamint.de azért kérd ki az orvosod véleményét is.
2008. máj. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a 12. hétig mindennap szedtem egyet,azóta csak heti egyet.

Nekem így mondta a dokim.

Boldog babavárást!:)

33 hetes kismami

2008. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a Hip natalt iszom és én is 16 hetes vagyok, mellette folsavat és Magne B6, ezeket még fogom is szedni szerintem, de nem tudom, meddig, ártani nem árt, csak hát elég költséges.
2008. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A harmadik hónap(12.hét) végéig mindenképp érdemes egy 100 szemes doboz elég,mert addig fejlődnek a fontos idegek stb, ha utána is szeded bajt nem okoz a felesleges vitamin kiürül , kivéve egy kettőt ezért mást mellé nem indokolt szedni, mert túladagolható: hypervitaminózis!!
2008. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy a szülés után a szoptatás ideje alatt is javasolják a szedését.
2008. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A reklámban is úgy van,hogy szedje a terhesség előtt,alatt,után!:o) Bár szernitem ez picit túlzás.De ártani bizti nem árt!
2008. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Legközelebb a 18. heti UH-ra megyek, ott mindenképp rákérdezek, addig is szedem szerintem tovább, mert amúgy nem táplálkozom vmi vitamindúsan, alig vannak pl. még friss gyümölcsök. Sajnos.
2008. máj. 8. 12:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha valóban így táplálkozol akkor szedd. Én a vírusos időszakban naponta szedtem még 4-5 hónaposan is.. (épp akkorra esett). Aztán meg heti 2 ettem, míg el nem fogyott. Durván a 28.ik hétig. De igazából csak egy 100 szemest ettem meg. Szóval nem is tudom hogy osztottam szét. :)

Bár más jellegű vitamint azt eszek. Amiben szintén megvan mindenféle vitamin, csak ez most már nem magzatvédő. Plusz én a vas miatt eszem ezt is, ez egy áfonyaital, és a székletemen nem keményíti meg. Ajánlom, az Elevit után!

34 hetes kismamai

2008. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az úgynevezett magzatvédő vitaminoknak az összetétele úgy van összeállítva, hogy a várandósok illetve a szopatós kismamák szükségleteihez illeszkedjen. Más az összetétele arányaiban, mint a "sima" vitaminkészítményeknek. Szedése a tervezett terhesség előtt három hónappal, a terhesség alatt és a szoptatás ideje alatt ajánlott. Persze minden orvosnak más-más a véleménye. Ahány orvost kérdezel annyi választ fog adni. De gondolj bele: a mai gyümölcsök, zölségek már nem tartalmaznak annyi vitamint mint régebben..pláne ha messziről jn, leszedik nyersen és úgy érlelik...
2008. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én is azt szedem, én 15 hetes vagyok, és napi 1-et szedek már a kezdetek óta.Ha ártana, akkor nem mondanák azt, hogy szedheti az ember terhesség alatt, és szoptatás alatt is
2008. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!