Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak, akik a 2. trimeszter...

Kismamak, akik a 2. trimeszterben szedtetek fel az elso kilot! Hogy alakul (t) kesobb a sulyotok?

Figyelt kérdés

Foleg azon kismamak tapasztalatai erdekelnenek, akik plusz kilok nelkul estek teherbe. (Csak mert ugy hallottam, hogy ha van felesleg, akkor a baba abbolt tud taplalkozni es akkor kisebb merteku a sulynovekedes, vagy nem is fontos.)


Hanyadik hetben jott fel az elso kilo? Es mi tortent utana? Meg mindig lassabb tempoban hiztatok, vagy meglodult a sulynovekedes? Ez csak viz, pocakra hiztatok, vagy mashova is (comb, fenek, kar, hat)?


2009. júl. 19. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 42 kg-val kezdtem a terhességet. Aztán 2-3 hetente mentem a védőnőhőz, ott mindig 1-2 kg-val voltam több. Most az utolsó trimeszterben én úgy érzem, hogy szinte mindennap több vagyok, hiszen már csak a babámnak hiznia kell. Most a 33.-ik héten kb. 52 kg vagyok, és szerintem a terhesség végére biztosan leszek 55 is.
2009. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 57 kilóval kezdtem a terhességet, ami szerintem egy normál súly (164 cm vagyok) és a 19. héten jött fel az első plusz kiló. Utána viszont szépen lassan jöttek és jöttek. Most a 38. hét közepén járok és 72 kiló vagyok, de ez már vagy 2-3 hete így megy. Hol 71, hol 72. Most nyilván a meleg miatt kicsit vizesebb a lábfejem, bokám, meg hát bennem van egy 3 kilós bébi és a plusz "tartozékai" :) Én úgy gondolom, hogy szülni is már így megyek, szerintem ez a 15 kiló plusz nem sok, a védőnőm se szólt soha, hogy baj lenne. Ráadásul mindig mindenki elmondja, hogy milyen csinos kismama vagyok és semmi hízás nem látszik rajtam :)) Tényleg szinte csak a pocim nőtt meg, a melleim is megduzzadtak, de most a 75-ös melltartó helyett hordok 80-ast, szóval pont jó :)

Remélem tudtam segíteni!

2009. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én 177 cm magas vagyok, 59 kg kezdtem a terhességem, és minden hónapban körülbelül 1 kg híztam, volt igaz olyan is hogy egy hónap után is ugyanannyi voltam mint azelőtti hónapban.Most 38 hetes vagyok és 9 kg hízásnál tartok.Sokan mondják hogy kevés, de a baba jól van és ez a lényeg. Boldog babavárást.
2009. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is fel akartam tenni már ezt a kérdést :-) én jelenleg 17 hetes terhes vagyok, és most tartok kb fél kiló hízásnál. Pedig a hasam is nő, a melleim is nőnek. Étvágyam nincs több,gyümölcsöt viszont minden mennyiségben képes lennék befalni :-) Hány hetes vagy?

üdv

2009. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!