Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig érdemes szedni a...

Meddig érdemes szedni a folsavat? 12 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés
2008. máj. 7. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Én is szedek folsavat még plusszban, pedig mindenki szerint felesleges, de hát túladagolni nem lehet és nagyon sok fejlődési rendellenesség kialakulásának csökkenti az esélyét.

Mivel a 12. hétre a babócának minden szerve kifejlődött és ezen túl már csak nőni fog már nem szükséges szedni. Én is még 4 hétig szedem, most 8 hetes vagyok.

2008. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 hetes vagyok és az Elevit mellé én is szedek még folsavat és a végéig akarom szedni.
2008. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elevitet és folsavat is szedek, nem is akarom abbahagyni a terhesség végéig. Mellette iszom kálcim+c-vitamin és magnézium+B-vitaminok pezsgőtablettát is (és eszem sok zöldséget, gyümölcsöt, joghurtot).

30 hetes kismama

2008. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző hozzászóló vagyok és az utolsónak írom: Az Elevit és a folsav oké, de a C-vitaminnal én vigyáznék, mert a sok c-vitamin nem árt ugyan, de a baba immunissá válhat rá és a később, ha beteg lesz és c-vitamint adsz neki nem fog használni. Inkább citromot, kiwit és savanyúkáposztát egyél, ezekben is sok c-vitamin van, erős lesz tőle a baba, de sokkal egészségesebb, mint a szintetikus forma. A kalciummal meg megint vigyázz, nem kell minden nap szedni, főleg, ha eszel tejtermékeket.
2008. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszi a jótanácsot!:-)

Sok boldogságot nektek!

30 hetes kismama

2008. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 12. hét után már fölösleges szedni,hiszen már mindene kifejlődött!
2008. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyobb dózisban jelentősége a fogantatás előttől(1-2 hónap)a 12.hétig van, ahogy előttem is írták.Én is eddig szedtem.Utána már elég annyi is, amennyi a kismamavitaminokban benne van, vagy egy sima multivitaminban.

Ráadásul, ha szükséged lesz vaspótlásra, a jelenleg dokik által kiírt vaskészítmények mind tartalmaznak folsavat(a nevükben is benne van-pl.Ferrofol-gamma, ferrofol glacid stb.)

2008. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Én elevitet szedek reggel meg egy magne b6-ot este pedig egy vasat és egy folsvat.Ez akkor jó igy ha már volt elötte vetélésed vagy túlsúlyos vagy.Én a biztonság kedvéért szedem.Ártani nem árthat.

2008. máj. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!