Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismama vagyok....

15 hetes kismama vagyok. Eddig szedtem az elevitet, a folsavval meg a magneB6-tal. A héten kérdeztem a dokit, hogy szedjem-e még ezeket, de azt mondta, hogy csak elevitet. A folsavat magneB6-ot felejtsem el! Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem akarnék szembehelyezkedni a doki véleményével de!


- ha egészségesen változatosan étkezel pont nem a multivitamin az amire szükséged van.


- később a magne B6 fog kelleni a lábgörcsök és a pocak miatt. A szükséges mennyiséget nem mindig fedezi a multivitaminban megadott mennyiség-


- folsav valóban szükségtelen helyette vasat szedj.

2011. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az extra gyors válszodat!
2011. jan. 5. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:

én gravidát szedtem végig, és a magnéziumot.

nekem a vasam végig plusszos volt, azt elméletileg nézik a vérvételkor.

szülés előtt ennek ellenére elkezdtem szedni a vasat az orvos tanácsára, amíg el nem fogyott (kb a baba 1-2 hós korára).


az elevitben is van folsav amúgy.

2011. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Nekem is fel vasat, mert vérszegény vagyok! Maltofer a neve, csak az a baj, hogy baromi drága, és csak egy havi adag!
2011. jan. 5. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Irass vele neo ferro folgammát az kicsi mint egy pötty és olcsóbb. Szerintem hatásosabb is.


első.

2011. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez, amit szedek azért ilyen drága mert rágótabletta, ráadásul csoki ízű! De ennyi pénzért kihagynám!:)
2011. jan. 5. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is pont így kaptam a vasat, mint Te. Először a csokisat, aztán mikor később mentem dokihoz, (egy másik volt épp bent) az írt fel neo-t, mondta, hogy ez sokkal olcsóbb, és 3 hónapra elég. A csokis rágótabletta nekem amúgy nem is ízlett, rázott tőle a hideg, gyors összerágtam, és nyeltem is le csomó vízzel. Ezen kívül én Gravida-t szedtem még, mást nem mondtak a dokik.
2011. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a folsavat a 12. hétig szedtem (mondjuk pont akkor fogyott is el:) ), onnantól a dokim a Femibion 400-at javasolta(előtte a 800-at szedtem), és nálam maradt a magnézium, meg sajna az Utro is...


15+4 hkm

2011. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!