Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan napi hány folsavat...

Várandósan napi hány folsavat kell szedni? 6 hetes kismama vagyok és elevitet szedek, mellé pedig 3mg-s folsavból napi 1 szemet!

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak Elevitet szedtem az elején, és a baba szépen fejlődik, az eddigi vizsgálatokon minden rendben volt.

20 hetes kismama

2010. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászod nem mondta?
2010. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Napi 0,8 mg az élettani adag, ennek a magzatvédő hatását tesztelték klinikailag. Az Elevit bőven elég, ebben 0,8 mg van, de te tudod.
2010. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én anno semmit se szedtem és a baba mégis mindig jól fejlődött :)
2010. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy az elevit mellé már nem kell külön folsavat szedni. 12 hetesen mondta, hogy elhagyhatom az elevitet és kezdjem a folsavat, napi 1 szemet (3 mg).
2010. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem voltam még orvosnál,ezért is kérdezem!
2010. máj. 26. 11:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Én tegnap voltam a dokimnál,és ő mondta,hogy az elevitben is például van ugyan folsav,csak olyan formában,amit nem mindeki szervezete tud felhasználni,mert pl nincs mellette omega 3 stb...

Így én már át is tértem a femibion 800-ra.

2010. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én meg csak folsavat szedtem az elején. A dokim szerint amikor itt a rengeteg természetes vitamin (zöldség, gyümölcs), nem kell terhes vitamint szedni, de folsavat muszáj a fejlődési rendellenességek elkerülése miatt. Én nyár elején estem teherbe.

Ősszel, ahogy jöttek a hűvösebb napok, romlott az idő, akkor mondta a dokim, hogy mostmár szedhetnék pl Elevitet. Úgyhogy én inkább csak a folsavat ajánlom, és rengeteg gyümölcsöt, zöldséget. De ha mész dokihoz, az úgyis el fogja mondani, hogy ő hogy ajánlja.

2010. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is csak elevitet szedek,a dokim nem mondta,h külön kéne mellé valami
2010. máj. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!