Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás mennyire árthat a...

A dohányzás mennyire árthat a babának?

Figyelt kérdés
a barátnőm most 6 hetes.szedi az elevitet,minimálisra csökkentette a kávé adagját és a cigit is lejjebb adta de még nem tette le!hogy segítsek neki?
2008. máj. 7. 08:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nézz utána,hogy mennyi idő kell hogy a nikotin,és a többi méreg kiürüljön a szervezetből,miután leszokott valaki a cigiről.Fél év minimum,de pl a tüdő csak 1-3 év után lesz olyan mint a nemdohányzóké,attól függően ki mennyire erős dohányos,és milyen régóta szívja.

Szerintem már a babatervezés gondolata előtt kell leszokni a cigiről,és nem mikor már a pocakba van a baba.Persze jobb akkor is abbahagyni mint tovább szívni,de legjobb előre gondolkodni.

Én 3 éve szoktam le,nem volt könnyű nem mondom,de a babáért megéri.

Jobb,ha nem gyötör a bűntudat,hogy miattam baja lehet.

17 évet dohányoztam:((((Jajj,de nagyon nagy ostobaság volt,már nagyon bánom.

Segíts a barátnődnek,ahogy csak tudsz,hátha ő is le tud szokni,utána már szerintem ő is bánni fogja,hogy egy szálat is elszívott.Aki meg visszaszokik,hát arra már nem nagyon lehet mit mondani.Én mindenesetre örülök,hogy megszabadultam ettől a büdös,és nagyon káros szenvedélytől,és soha többet eszembe nem fog jutni rágyújtani.Édesapám egyébként,aki maga is nagy dohányos volt,októberben halt meg tüdőrákban,eléggé elrettentő példa.És szerintem az sem jobb anya,aki ezt megkockáztatja gyerek mellett,hisz lehet hogy a legfontosabbtól fossza meg a gyerekét,az édesanyjától idő előtt.

Van az ismerősi körünkben olyan család,ahol bent a lakásba a gyerek mellett füstölnek:(((Ezek milyen szülők???


Sok sikert a barátnődnek.

2008. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem rég szültem és a mellettem lévő anyuka is cigizett és 36 hétre szült. általában kora szüléshez vezet.A babáért mindent meg kell tenni és lerakni a cigit, mert bármilyen rendellenesség előfordulhat és a hölgyeménynek is baj van a babájával.Szerintem minden kis emberkének joga van egészségesen a világra jönni és az a dolgunk, hogy ezt tegyük!!!
2008. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
kérdezd meg a barátnödet,hogy miért akar gyereket,ha már most nem érdekli a gyerek egészsége?ha rajtam mulna,akkor én meg is szüntetném a gyártását.Haszna nincs,csak bajokat okoz.
2008. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

a neten találtam:


Ismert, hogy napi 5

szál cigaretta is kimutatható változást okoz az uteroplacentáris

vérkeringésben. Dohányzó terhesekben gyakran megfigyelhető súlyos magzati

retardatio és a lepény infarctusos elváltozása

2008. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát egyetértek azokkal a válaszolókkal,akik ellenzik,és elítélik ezt. Én is nagy dohányos voltam,szerettem cigizni, most 7 hetes terhes vagyok,amióta tudom egy szálat se szívtam el. Úgy gondolom annak a picinek joga van az egészséges fejlődéshez. Amúgy tudomásom szerint, minden slukk ártalmas,mert oxigénhiányt okoz a babánál!
2008. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sok évig dohányoztam a terhesség előtt. Aznap rögtön letettem mikor megcsináltam a tesztet. A gyerekem miatt. Tényleg csak akarat kérdése. Egy Anyának sokkal nagyobb akaratereje kell hogy legyen annál, mintsem veszélyezteti a gyermekét ha egyszer a világra hívta. Egyszer láttam egy filmben arról a magzatról felvételt akinek az édesanyja éppen dohányzott. Borzasztó volt látni azt a kis embert mennyire küzd azért, hogy elég oxigént nyeljen. Az a minimum, hogy letegye a cigarettát. Sok áldozatot kell még hozni. Legyen ez az első.
2008. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!