Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás mennyire árthat a...

A dohányzás mennyire árthat a babának?

Figyelt kérdés
a barátnőm most 6 hetes.szedi az elevitet,minimálisra csökkentette a kávé adagját és a cigit is lejjebb adta de még nem tette le!hogy segítsek neki?
2008. máj. 7. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

A dohányzás nagyon árt a babának. Olyan, mintha bedugná a szájába, hogy szívja.

Igazán nem akarom a barátnődet lehurrogni, de lehetne annyi esze, hogy nem szívja. Nem hiszem el, hogy valaki a gyereke egészségéért ennyire nem képes. Segíteni meg nem tudsz neki, ha ő magától nem látja be, hogy kárt tesz a babájában. Az én rokonságomban van egy most már 18 éves lány, akinek a szülei dohányoztak a terhesség előtt, alatt és utána is, jó ittak is mellette, de szerencsétlen szellemi fogyatékos lett. Persze sok dohányosnak születik egészséges gyereke, de a barátnőd nem tudhatja, hogy ő lesz-e olyan szerencsés. Nem hiszem, hogy megéri neki a kockázat. Ezt magyarázd el neki.

2008. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Adj neki néhány cikket arról,hogy mit csinál a cigi egy magzattal.Ha ennek a hatására nem teszi le,akkor nem hiszem,hogy anyának való nő.Akinek fontosabb egy szenvedély,mint egy egészséges magzat,akkor az ne vállaljon gyereket.olvass utána,hogy mennyire árt,hosszú lenne felsorolni.

(Dohányoztam én is,tehát nem a levgőbe beszélek.)

2008. máj. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Szépen lassan öli a méhlepényt, és örülhet, ha ki tudja hordani a babát dohányozva. A dohányos nők méhlepénye fekete. A baba nem tud úgy fejldőni, ahogy kellne.

És ere nem segít az elevit...

2008. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2008. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Pár szál cigitől nem lesz semmi baja a bébinek.És ezt nem egy orvostól hallottam, de természetesen hivatalosan senki nem fogja mondani.Az pedig hogy nem való anyának az nagy hülyeség nem ez számít!!
2008. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Na azért az nem igaz, hogy pár cigitől nem lesz baja! Igenis lehet! Én is dohányoztam, sőt, most hogy már nem szoptatok, ismét dohányzom, de terhesen, ill. szoptatás alatt nem cigiztem, mert a kisbabám egészsége fontosabb annál a hülye ciginél, ami csak egészségtelen, és viszi a pénzt.

Én azt mondom, egy terhes nő ne dohányozzon. Napi egy szál cigi is egészségtelen. Persze napi egy szál cigi jobb, mint napi egy doboz, de akkor is ártalmas a babának. Én terhesen a kilenc hónap alatt 3 szál cigarettát szívtam el (egyet amikor a fiam apjával brutlisan összevesztünk, egyet azután, hogy szét is válltunk, és egy pár slukkot egszer szívtam barátnőm cigijéből), ez nem is volt egészen három szál. Úgy gondoltam, ezzel nem csinálok bajt, bár közben végig ott motoszkált bennem, hogy ezt nem lenne szabad, így aztán nem is szívtam végig a cigit, elég hamar elnyomtam.


Szerintem próbáld elterelni a barátnőd figyelmét a cigiről, most hogy még csak hat hetes, nem csinált nagy bajt, én hat hetesen nem is tudtam, hogy terhes vagyok, csak hét hetesen jöttem rá :))) Járjatok olyan helyekre, ahol alapból nem lehet cigizni, ott az embernek eszébe sem jut általában, hogy rá kéne gyújtani.

2008. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!megprobálok segíteni neki de az hogy NEM VALÓ ANYÁNAK az egy kicsit erős hozzászólás volt!ő egy jó ember és még nem késő letennie.nem a cigi dönti el hogy milyen anya lesz!
2008. máj. 7. 09:43
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia,énis dohányoztam 3 évig,de mikkor akartunk babát előtte letettem a cigit.Olyan nincs hogy nem lehet megálni!!!!Mindent lehet.Nekem a barátnőm is cigizet,hiába mondtam neki,hogy káros a magzata,oda se figyelt rám.Ha nem lenne káros a cigi akkor miért született neki a baba 9 hánapra 2200gm,és bocsi a hasonlóságot de akkora fejecskéje volt a kicsinek mind egy cicának.Én az első babámnál is letettem a cigit amint tudtam hogy terhes vagyok.Sok sikert,és dohányzásmentes napokat!!!!üdv 35 hetes kismama.
2008. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Második hozzászóló vagyok megint:

Figyelj,lehet keményen szól,de én így gondolom...és tudom miről beszélek,mert dohányozam én is.Lehet tudod,ha valami baja lesz a gyermeknek a dohányzás miatt,és azokból csak a legkisebb a kissúllyal születés...bele is halhat a magzat,illetve megnő a bölcsőhalál valószínűsége.

Őszintén,aki ilyennek kiteszi a gyerekét,az ne szűljön gyereket,mert nem elég érett rá.

2008. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki azt csinal amit akar de az biztos hogy ha baj lesz a babajaval soha ne felejtse el azokat az embereket akik probaltak lebeszelni a cigarettarol.Egy eleten at bunhodni fog a sajat felelotlensege miatt!!!! Es az idot nem lehet visszaporgetni!!!
2008. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!