Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy terhesség alatt nem sok...

KicsiSzív 2 kérdése:

Egy terhesség alatt nem sok ha 3x megyünk 4D-re? Más is ment ennyit?

Figyelt kérdés

Voltunk a 15.héten.Most 20 hetes vagyok és szeretnénk még menni a 23-ik héten is meg talán egyszer még 30 hetesen.Ez sok már?Ártani nem árt a Babának ugye?A fogadott nőgyógyászomhoz csak akkor megyünk ha hív,plusszba nem szoktunk.

Köszönöm szépen!


2012. júl. 26. 10:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem,felesleges ennyit menni.Inkább menjetek a 26.héten,és akkor 30 hetesen már ne.Én a 30.héten azért tartom feleslegesnek,mert akkor már mindjárt itt a picur.
2012. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
8%
Én abszolút nem mentem. És nem bánom. Szerintem sok ennyit monitorozbni, és nem bizonyított, hogy nem káros-e.
2012. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

Nyugodtan menjél ahányszor csak szeretnél. Én voltam a 26ik héten, akkor nem mutatta az arcát a kisfiam, ezért visszamentünk egy hét múlva, na akkor már sikerült gyönyörű fotókat csinálni róla.

Én a 32hetes kötelező UH-t is ilyen Magzatdiagnosztikai Központban csináltatom, nem SZTK-ban, és ott megint 4D lesz :) Alig várom h megint lássam.


Amúgy a kedvenc hozzászólásaim a "nem bizonyított h nem káros" címűek. Egy barátnőm feszélyeztetett terhes, a magándokijához 2 hetente kell visszamennie. Minden alkalommal megnézik UH-n, azaz 2 hetente.... na szerintetek ha káros lenne veszélyeztetnék még ezzel is? Pf....



30hkm

2012. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Ha rám hallgatsz akkor a 26ik hét környékén mész, és utána akkor amikor a 32 hetes kötelező lenne. Szerintem így ésszerűbb, de persze Te tudod :)


30hkm

2012. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
3%

Az,hogy káros-e,majd évek múlva derül ki. Nagyon sok mindent csináltak már,amiről évek múlva kiderült,hogy káros.

Mi értelme a magzat arcát nézegetni?

2012. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Én azt nem értem hogy hogyan bírja ki valaki ha nem megy 4D-re egész terhessége alatt?Tudom sok oka lehet..csak megfordult a fejemben.

Sok idő telik el a 18.heti ultrahang és a következő ultrahang között,ezért is volna jó elmenni még 4D-re.

2012. júl. 26. 10:18
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az Ultrahang vizsgálatnak bizonyítottan nincs biológiailag károsító hatása, De azt nem lehet tudni, hogy a babát zavarja-e, mert Ultrahang alatt általában jobban ficánkolnak, tehát érzékelik, de nem biztos hogy azért mocorognak jobban, mert annyira kedvelik ezt a dolgot.

Az én véleményem, hogy csak annyiszor kukkantsunk be hozzá, amennyire szükséges, diagnosztikailag indokolt és ne zargassuk őket feleslegesen. Persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. Boldog babavárást.

Üdv.: 32 hkm

2012. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mi értelme a magzat arcát nézegetni?? 4 évet vártunk a Babára,(lombikkal sikerült)elötte volt egy Babám amit elveszítettünk,na ezért!De ezt csak az értheti igazán aki velem egy cipőben jár.

Legfőképpen nem az arcocskája miatt megyünk hanem hogy rendben van e!

2012. júl. 26. 10:22
 9/21 anonim ***** válasza:

Azért irtam a 26ik hét környékét mert akkor már nagyon szép, és húsos :)


Még annyit tennék hozzá, a kisfiam az ÖSSZES UH alatt alszik. Legyen az 2D, vagy 4D.... úgy kellett felkelteni, hogy meg lehessen nézni a veseműködést, telített-e a hólyag ilyesmi. Mert h nem csak az arcát nézik, komoly leletet állítanak ki a babáról, a méreteiről.


Itt a Kisfiam:



[link]


[link]



30hkm

2012. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Jó nem akartam senkit megbántani a 4D-t lehúzó véleményemmel. Annyiszor mentek, ahányszor módotokban áll, ahogy kedvetek tartja. Én csak ezt az UH dolgot hallottam, hogy vizsgálják, hogy van e valami negatív hatása, de ettől függetlenül megfigyelés szempontjából a legpontosabb képet adja a magzatról, és nem bizonyított semmi se. Nem vagyok oda a vizsgálatokért, és őszintén zavar is, feszélyezve érzem magam. És ez is egy vizsgálat, csak mozival, és szerintem nem is olcsó, elég ha annyit macerálnak, amennyi kötelező, így is sok volt, legalábbis nekem. Jó nekem már van egy gyermekem, most várom a másodikat, a cukrom miatt veszélyeztetett voltam az elsővel, és plussz vizsgálatok igenis zavarnak, egyenesen megviselnek, így is ritka volt, hogy szabad hetem volt, mindenféle kivizsgálás nélküli, és nem csak az utolsó időkben. Ha ebben a terhességben most nem leszek cukros, akkor talán elmegyek én is. De én szinte a nemét se akartam tudni, véletlenül elkotyogták. Legyen már benne valami izgalom.
2012. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!