Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi terheléses cukorviz...

Terhességi terheléses cukorvizsgálatot 2. terhességnél is végeznek, ha az elsőnél diétáznom kellett?

Figyelt kérdés

Az első terhességnél 180 majd 160 gr szénhidrát diétán voltam a 25 héttől, a mostani terhességnél 15 hetes vagyok eleve diétáztat az orvos és azt mondja nem küld terhelésre sem, csak majd befekvős 24 órás vércukor kontrollra.

Mondjuk az elsőnél 18 kg-ot fogytam a terhesség alatt, annyira komolyan betartottam, sőt a végén már annyit sem ettem, így is 4150 lett a baba, most viszont muszáj volt egy kicsit mindig rágnom vmit, mert egyszerűen így nem volt hányingerem, hízni nem híztam még semmit sem.

Az elsőnél mondjuk nagyon stesszes voltam a terhesség alatt, sok egyéb gond volt, most minden ok.

Tapasztalat vkinek 2. terhességnél? És milyen típusú vércukor mérőt javasoltok itthonra? Köszönöm


2012. júl. 25. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem kell,mivel ez egy kötelező vizsgálat!
2012. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kell igen, mindig kell.

Sőt így, hogy 1-nél volt, valószínű hamarabb kell,

2012. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ŐŐŐŐ, ezt most nem értem! Attól mert az első babánál terhességi cukrod volt, a másodiknál nem törvényszerű, hogy legyen, szóval nem is értem, hogy miért állított diétára amikor meg sem nézték az értékeidet.

Én a lányommal cukros voltam, 160 gr szénhidrát diétán voltam a 25. héttől a végéig, most a fiammal már 14 hetes küldtek cukorterhelésesre, azóta is nézik, tökéletesek az értékeim,és bármit ehetek, nem kell magam sanyargatnom. Szóval én nem értem a dokidat....

2012. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na ez az, én is azt olvastam, hogy elvileg nem törvényszerű, hogy a 2.nál is kialakuljon, főleg mivel a stessz is befolyásolja és hát az elsőnél államvizsgáim voltak, és kb üdítőn meg csokin éltem 4 hónapig....

Erre azt mondta a dokim, hogy nem is csinál terhelésest, mert nem terheli le a szervezetem, inkább diéta és kész.

Én sem értettem, mivel olvastam máshol is, hogy a 2.nál nem is volt terhességi cukra... Most akkor?

2012. júl. 25. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az első terhességemnél diétán voltam. Most említettem a védőnőnek, hogy a finomított cukros dolgoktól (csoki, lekvár, stb.) rosszul vagyok (a gyümölcsöktől nem, meg az egyéb szénhidrátoktól sem) és félek a terhelésestől (beszélgetés szintjén említettem, nem panaszként), azt mondta, hogy ilyen esetben a cukros vizes terheléses vizsgálatot nem engedik, és csak sima reggeli utáni terhelést néznek, illetve a doki dönthet úgy, hogy rögtön küld diabetológiára.

Nem tudom mi lesz, hiszen azóta doki nem látott, de kíváncsi vagyok.

Megjegyzem, hogy az első terhességnél is csak a finomított cukros dolgok dobták meg a cukromat, ehettem szőlőt, dinnyét, tésztákat, semmi után nem volt rossz értékem. (otthon folyamatosan mértük).

2012. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!