Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, ha valaki...

Miért van az, ha valaki megtudja, hogy most várjuk a 2. babát, akkor szinte az első kérdés az, hogy tervezett volt?

Figyelt kérdés

Az első gyerek már elmúlt 3 éves, mikor ismét terhes lettem, több mint 4 év lesz köztük, szóval nem kicsi a korkülönbség, mi sem vagyunk már olyan túl fiatalok (de szerintem még öregek sem).

Miért feltételezi mindenki azt, hogy nem tervezett volt a tesó?

Csak nálunk van ez?

Azért mert nem hangoztattuk előre, hogy most akarunk még egy gyereket? (sosem állítottuk az ellenkezőjét)


2012. júl. 25. 15:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

sztem azért mert a mai világban 2 gyerek felnevelése lassan luxusnak számít.(sajnos)

Gratulálok!

2012. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk ugyanez, csak 3.babával... Sokan azt hiszik, hogy becsúszott gyerekek, pedig mindhárom gyerekem tervezett.
2012. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem általában ezt gondolják az emberek... Én fiatalon (relatív) 22 évesen mentem férjhez, 8 hónappal később koraszülött gyermekem született (35,5 hetes), annyira nem volt vészes, de egy-ketten mégis azt gondolták, hogy a baba miatt házasodtunk össze, amikor a meghívót jó 4-5 hónappal az esküvő előtt megkapták. Rosszindulatúak az emberek. Azt hiszik felelős döntésből nem lehet házasság, és gyerek, csak úgy véletlen...
2012. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tudnak mást kérdezni...

Nálunk 17 hónap van a két baba közt. Meg akartuk előzni, már szülés után mondogattuk, hogy egy év múlva megint állapotos leszek, mert korán akarjuk a tesót. Ezt mondtuk néha-néha... úgy látszik, senki sem figyelt ránk, mert mikor a nagyobbik 8 hónapos volt, és jött a második, mindenki szomorúan kérdezte: Ó, hát becsúszott? Vigyázni kell ám... gondolom, nem volt tervezett, ilyen korán...stb, stb...

Szóval az emberek ma már csak ilyenek. Nem figyelnek rád, aztán megbántanak, és a további válaszokat sem figyelik.

Mikor mondtuk, hogy igenis tervezett baba volt, már más kérdés volt terítéken, és mikor jöttek megint babát nézni, volt olyan (akkor már robbantam) aki azzal jött, hogy : hadd nézzem ezt a kis véletlenkét!

2012. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
3. as, én is fiatalon mentem férjhez, kicsit duci voltam, mindenki babát suttogott a hátam mögött. Esküvő után jött a kemény élet, meló, stb... és ledobtam több mint 10 kilót. Na, rögtön jött az, hogy elvetéltem, stb...mai napig hiába mondom, hogy nem terveztünk babát, és nem is volt, csak mikor mi akartuk, 3 éves házasság után, akkor is rám ragasztották, hogy baba miatt volt az esküvő, aztán mégse lett baba.
2012. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek az emberek.Mást nem tudok mit mondani.Téged evvel piszkálnak,engem meg avval,hogy mikor jön a második???Holott hallani sem akarok még egy gyermekről,de azt ők már nem fogják fel.
2012. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a 3.-nál volt z a kérdés, pedig én mondtam, hogy 3 gyerekt tervezünk. Amikor a 2. szültett és ő is kislány lett akkor meg nyomták a na majd a 3., mintha azt várták volna hogy tiltakozunk...
2012. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nálam is ez volt eddig a téma. Mikor lesz kistesó?

Mindig azt mondtam rá, hogy majd..

Most hogy azt mondom hogy karácsonyra, rögtön az a kérdés, hogy terveztétek?

2012. júl. 25. 15:28
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Máskülönben meg semmi közük hozzá. Ez intim dolog. Visszaszólnék, hogy igen, szexeltünk jóóó sokat :D
2012. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez. Az ismerősök mindig kérdezték: Lesz kis tesó? Biztos lesz majd tesója stb.... Aztán most 5éves a fiam és jön a tesó, de most meg kérdezgetik tervezett volt? "már megint terhes" ezt hallom vissza. De mit már megint? 5 és fél nem kis korkülönbség :o
2012. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!