Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki kisbabát vár járhat...

Ha valaki kisbabát vár járhat szoláriumba?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes csak érdekelne a dolog! Köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 6. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
NEM!!!
2008. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sok kismamától hallottam, hogy a nőgyógyászuk azt válaszolta erre a kérdésre, hogy igen, lehet, de csak az állóba, hogy ne legyen fertőzés és csak a legrövidebb időre, tehát az 5-6-7 percre, mert az nem árt!
2008. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia. Azért nem javasolják, mert nagyon felmelegíti a szolárium a magzatvizet. Itt többen is írták, hogy az orvosuk engedélyezte a rövid álló szolizást. Ez legalább annyira megosztja a nézeteket, mint a fürdés. nekem nincs semmi problémám, és mégis azt javasolta az orvos is meg a védőnő is, hogy inkább zuhanyozzak. Én hallgatok rájuk. Ha babát fogsz várni kérdezd meg az orvost ő mit tanácsol.

Üdv, 30 hetes kismami

2008. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, de ez elég vélemény-megosztó kérdés!

Én heti egyszer el szoktam menni 6 percre, az alatt biztos nem melegszik fel a magzatviz, egyebként a sugarak nem jutnak el a babához.

21 hetes kismami.

2008. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tök hülyeség minden ami arról szól, hogy 6-8 perc szoli felmelegyti a magzatvizet.Dehogy melegíti.Ennyi erővel a nap is felmelegíti.Egy baj van a szolival amiért én sem járok, hogy májfoltos lehetsz ilyenkor tőle és az nem múlik el szülés után sem.Sok anyukának a naptól is kijön az arcán, teli vannak barnás foltokkal, sőt megkockáuztatom, hogy nap és szoli nékül, tehéát ezért nem érdemes kockáztatni.

Ez ugyanolyan kérdés mint a szabad-e kád vízben fürdeni.Valaki a 9 hónap alatt csak zuhanyzik, hát én simán fürdök, hülyeségnek tartom ezt a túlzott óvatosságot.37 fokos vízbe simán, és milyen jól esik.

2008. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én olyan szoliba mentem egyszer ami csak arcbarnító.de ez is elég nagy gép volt, rávilágított a pocimra.

akkora rugdalózásba kezdett a babám, nem tudom nem tetszett neki, vagy tetszett, de inkább kijöttem :S

28hetes kismama

2008. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor napra sem szabad kifeküdni napozni?

Mert azt hallottam hogy lehet, csak ne a kritikus időben 12-15ig hanem utána..

Na akkor mi az igazság?

2008. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szoliba is és napra is az előjöhető foltok miatt nem ajánlják, hogy járjon illetve kifeküdjön a kismama. Viszont napos időben mégsem maradhat az ember egész nap a lakásban, mindenképpen éri nap, főleg nyáron. Én pl ma megyek szoliba, mert mindenkitől azt hallgatom, hogy milyen rosszul nézek ki, milyen sápadt vagyok. És semmivel sem leszek odébb, ha nyáron majd a tóparton jól leégek, mert teljesen kifehéredik a bőröm. Szóval lehet 1-2 hetente 5-6 percre szoliba menni és napon is lenni, (persze nem délben) csak megfelelő fényvédőt kell használni.
2008. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

személy szerint elnem tudom képzelni, hogy ekkora hassal hogy feküdnék be a gépbe.a hátamon már nem kényelmes, oldalt fekve meg kicsit érdekes lenne...

jó, erre van az álló szoli.

de azért ha kiülsz a napra / nem 11 és 15óra között / az nem olyan intenzív mint akár 6perc szoli.ne említsük őket egy lapon

2008. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti hozzászóló vagyok és az utolsónak írom: ha ezt 5-6 éve írod, akkor oké lett volna, de mára olyan káros a napsugárzás, hogy a még a ritka, nem túlzásba vitt szolizást is jobban javasolják. Még délután is éget a nap, az 5-6 perc szoli pedig éppenhogy megfogja a bőrt, aki meg hozzá van szokva annak meg lehet ennyi meg sem látszik. Aki nem járt szolba az tényleg ne most kezdje el, de aki járt heti 5-6 perc nem fog ártani, mert a bőre már megszokta, nem ég meg, ráadásul a szoliban ugyanúgy termeli a szervezet a D-vitamint, mint a napon, nem jönnek elő pattanások, csak tényleg kell fényvédő.
2008. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!