Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kávét lehet inni? Mikor...

Kávét lehet inni? Mikor mehetek a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Kb három hetes terhes vagyok, és az lenne a kérdésem ,hogy kávét lehet e inni,nem árt a babának?Mikor vizsgál meg a doki előszőr?holnap megyek hozzá,már tud a terhességről,és receptért kell mennem ,vajon meg is vizsgál?mikor kell menni a védőnőhöz?csak az ultrahang után,vagy már meheteka vizsgálat után??
2008. máj. 6. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Várandósság alatt nem javasolt koffein tartalmú élelek italok fogyasztása (kávé, feketetea, csokoládé, stb...). Én nagyon szeretem a kávét de nem kell lemondani az izéről, mert nagyon finom a koffeinmentes változata a DE kávénak. Én ezt ittam a várandósságaim alatt.
2008. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azonnal abbahagytam a kávét, mert nem tesz jót a babának. Tégy belátásod szerint, de mindenképpen gyenge kávét igyál, és csökkentsd az adagot.

A nőgyógyász a 6.héten vizsgál meg, hüvelyi UH-gal megállapítja a terhességet, illetve tőlem vért is vettek. A védőnőhöz ráérsz elmenni a 12.hétig, de az orvosod biztosan mondani fogja, hogy mikor menjél.

Kellemes babavárást!

2008. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden irodalom megenged napi 2 kávét, vagy 3&1-bent. De tényleg van koffeinmetnes kávé, én a biot ittam, nagyon finom!!

A doki megvizsgálhat, persze, a méh keményedéséből már utalhat a terhességre. Én 5 hetesen voltam az első uhon, szerintem minél előbb, annál jobb. De ez előtt nagyon még úgysem látszik semmi.

Az uhos papírral lehet menni a védőnőhöz, az alapján vesz nyilvántartásba, de van ahol csak a 12. hét után teszik ezt meg.

2008. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 3in1-t iszom, és most, hogy írtátok, meg is kívántam, megyek csinálok egyet.. :-)

Napi 1-2 hígtól semmi bajotok nem lesz! Híg: 1 teáskanál instant vagy 2-3 kávéskanál főzött + víz és/vagy tej = kb 1,5 deci

:-))

2008. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a dokim mondta, hoyg napi 2 kávé megengedett. nyugodtan igyál! én tejjel hígítom, tejeskávét iszom napi egyet.
2008. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem literszámmal iszod bajod nem lesz belőle.

amikor először voltam dokinál, 4hetes terhességet állapított meg, 7hetesen volt szívhang, ekkor mehettem a védőnőhöz.

boldog babavárást

2008. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én napi 2-3 gyenge nescafét iszom.Minden teljesen rendben van a babóval.Nyugodtan igyál ha kívánod!Sokan mindenről lemondanak,mikor fölösleges.
2008. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!