Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt valaki olyan, aki...

Van itt valaki olyan, aki várandóssága alatt vesztette el valamelyik szülőjét?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. 25 hetes terhes. A héten veszitettem el Édesapámat :-( . Az egyik percben még beszéltem vele telefonon, a másikban meg közölték, hogy elhunyt. Még fiatal volt. Azóta nem tudok mit kezdeni magammal. Nem tudok igazán örülni a kisbabámnak sem ebben a pillanatban! Édesapám nagyon készült a Nagyapa szerepre. Büszkén mesélte el mindenkinek, akivel csak találkozott a nagy hírt. A hasamban lévő babánk lett volna az első unokája :-( .
2012. júl. 20. 11:46
1 2
 1/13 nittababy ***** válasza:
52%
Részvétem!!velem nem volt ilyen de ha lenne én sem tudnák örülni a kisbabámnak és ez szerintem természetes!!
2012. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem fél évesek voltak az ikreim amikor anyukám meghalt, 1 éves betegség után. Sajnos tudtam, hogy gyógyíthatatlan:(

Nagyon megviselt, a mai napig nem tudtam feldolgozni, pedig eltelt több mint 15 év azóta.

Én próbáltam minden másra koncentrálni, hogy eltereljem a figyelmemet anyukámról. Lakásfelújítás, stb.


Őszinte részvétem!

2012. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Részvétem.


Én is apukámat veszítettem el, kislányom akkor 2 hónapos volt.

Bár megélte a megszületését, sajnos lányom nem ismerheti meg őt.

Iszonyatos érzés, úgy sajnálom!

Ő is nagyon várta az unokát, és ő is teljesen váratlanul halt meg! Ő 59 éves volt, én épp akkor lettem 27 éves. Ma lenne épp 61 éves... :(


Sajnálom, ami veled történt. A kisbabádnak majd mesélj apukádról, mutass neki képeket. Kislányom felismeri a nagypapáját, simogatja őt a képeken. Nekem meg összeszorul a szívem, hogy apukám nem láthatja már a kis unokáját.


Kitartást és erőt kívánok neked, ami hidd el kell is, mert kisbabádnak szüksége van az erődre, a szeretetre! Ő nem tehet most erről, és majd meglátod egy új boldogságot, egy másféle örömet hoz ő neked majd!

2012. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam! 28 éves voltam 7 hónapos terhes, mikor édesapám meghalt, csak ő beteg volt, de sajnos nagyon gyorsan elvitte a betegsége.

Nagyon erősnek kell lenned, nem egyszerű feldolgozni, mert ahogy kiveszem a szavaidból, neked is jó volt a kapcsolatod édesapáddal.

Én sokat beszéltem a babámnak, hogy erősnek kell lennie, nehogy baj történjen, és persze mellettem volt a családom, a párom, és a barátaim, akikkel sokat tudtam beszélgetni, és így talán könnyebb volt feldolgozni.

Ne hagyd el magad a baba miatt se, és szerintem édesapád is annak örülne, ha a kis unokájával minden rendben lenne.


A születésétől fogva mindig meséltem a lányomnak a papájáról, és nézegetünk képeket is róla, valamint megyünk hozzá mindig a temetőbe, viszünk neki virágot, mert a papa fent van az égben, és onnan vigyáz ránk.


Kitartás idővel jobb lesz :((

2012. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt mondják az idő segít... félek attól, hogy ebben az esetben ez nem így lesz, mert mindig mikor a gyermekemre gondolok, ha majd megszültem és ránézek újra és újra felszakad a seb és rettenetesen fog fájni, hogy nem oszthatom meg Édésapámmal a boldogságom...
2012. júl. 20. 11:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, biztos, hogy a sebek felszakadnak néha, az emlékek miatt.

De tudod a kisbabád élete valahol édesapád életének a folytatása. Az idő múlása tényleg segít, nagyon nehéz ez és több idő kell hozzá, de tényleg segíteni fog.

Nekem is mindig eszembe jut apukám, szinte minden nap. S a kislányomról is ő jut eszembe, főleg mikor olyat csinál, amit sajnálok, hogy apukám nem élhet át. Sok minden megváltozott, maradt bennem egy űr. Kislányom jelenléte nem pótolja apu helyét, viszont sok mindenben kárpótol.

Nehéz lehet most neked, de remélem hamar fel tudod dolgozni, és bár elfogadni nem nagyon lehet ezt, de a te életed megy tovább, gyermekedért pedig legalább annyit tegyél, mint érted édesapád tett.

2012. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az együttérzést és hogy írt! Tudom, hogy a babám nem tehet arról, ami történt. Igyekszem figyelni rá, de ehhez még időre van szükségem. Jelen pillanatban haragszom az egész világra! Holnap lesz a temetés.
2012. júl. 20. 12:07
 8/13 A kérdező kommentje:
Mesélni fogok én is a kisfiamnak a Nagypapájáról! Szeretném majd neki mindazt átadni, mit Édésapám tanított nekem! Ő egy igazán életrevaló ember volt. Mindenkinek segített, szerette az életet! Hinni szeretném, hogy most egy jobb helyen van, figyel ránk és egyszer újra együtt leszünk!
2012. júl. 20. 12:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat! Sajnálom, ha régi sebeket téptem fel bennetek!
2012. júl. 20. 12:27
 10/13 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom, ami veled történt. én az apukát vesztettem el terhesen és engem sem érdekelt semmi a világon. de majd jobb lesz ez idővel, majd megvigasztal a kisbaba. bár apukádat sose fogod megemészteni.. az én apám már 6 éve, hogy meghalt és még mindig nem tudok sírás nélkül beszélni róla
2012. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!