Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfelelnek ezek az adatok...

Adrika kérdése:

Megfelelnek ezek az adatok egy 12+5 napos terhességnek? Találtak valakinél myomagöböt várandóssága alatt? Bővebben lenn!

Figyelt kérdés

CRL:78,1 mm

FL:12,4 mm

NT:1,4 mm

orrcsont látható.

Lepénytapadás a mellső falon,kissé mélyebben.

(Mi az,hogy kissé mélyebben?)

Hátsó falban 27 mm-es myomagöb.

Mire kell számítanom ezzel kapcsolatban?


2012. jan. 10. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. nekem 12hetes adataim

CRL: 50mm

NT: 1mm

FL:4mm tartomány (6-11mm) Lepény mellső falon, jó helyen tapad...számítottnak megfelelő terhessségi kor 12hét0nap.Nekem nem mondták, hogy baj van és azóta is szépen nő...már 32hetes becsült súly 2068gr. Ugyhogy ne izgulj a tied még nagyobb is minden bébi más nincs általános "szabvány" méret, meg a doki mondta volna ha baj lenne.

Itt ír a myomagöbről:

[link]


Ez meg egy kérdés-felelet a mélyen tapadásról:

Kérdés:

11-én töltöttem a 23. hetet. Az ismételt genetikai UH során (2,1 MOM miatt) a kiderült, hogy a méhlepény mélyen tapad, széli része érinti a méhszájat. A vizsgáló orvos sok pihenést javasolt. Saját orvosomat tájékoztattam, ám ő 3x1 Magnézium pezsgőtablettán kívül semmi mást nem írt elő.

Válasz:

A magasabb tartományba eső AFP-t a mélyebben tapadó lepény magyarázza, bármikor lehet akár kifelé szivárgó vérzés vagy anyai-magzati vércsere ugyanis.

Ha nincsenek görcsei, vérzése és a méhszáj is értintetlen, elsőre a 3x1 Mg logikusnak tűnik. Ha bármi más van, nyilván tovább kell lépni a gyógyszerelésben.

Hogy mit tehet? Ne végezzen fizikai munkát és a lehetőség szerint minél többet pihenjen. Illúzió? Tudnia kell, hogy a mélyen tapadó lepényből bármikor vérzés indulhat; a széli tapadásúnál talán a katasztrofális szint nem valószínű.

A 23. héten jelzett lepénytapadás a terhesség növekedésével még "feljebb kerülhet", tehát az idő Önnek dolgozik.

A régi angol mondás: készüljünk a békére, de tartsuk szárazon a puskaport - Önre is vonatkozik.

Dr. Nagy László

2012. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

újra én:de ha gondolod regisztrál be a www.webbeteg.hu-ra néha én is ott teszek fel kérdést pár napon beül jön a válasz orvosoktól...ezt tettem terhesség előtt azóta is ő a dokim csak már élőbe.

Sok sikert


innen küldtem a kérdés-feleletet:

[link]

ide is regizhetsz és írhatsz ők jobban értik mint itt a laikusok...de nyugi nem lesz semmi baj. boldog babavárást

2012. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Regisztráltam az oldalon,de dr.Nagy Lászlót nem találom :(

Segíts kérlek!

2012. jan. 12. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!