Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért írogatják itt, hogy a...

Miért írogatják itt, hogy a kismamáknak a jobb oldali fekvés/alvás sem javasolt?

Figyelt kérdés
Szerintem rengeteg tévhit van...ennyi erővel lassan már ne is feküdjünk és együnk semmit...
2009. júl. 14. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol ezt, hol azt mondják... én úgy alszom ahogy kényelmes és ahogy a babám hagy. Azért nem tudok én pl a jobb oldalamon feküdni mert a babám a jobb oldalon fekszik és ilyenkor nem kényelmes Neki. Van aki azt mondja, hogy a bal oldalon ne feküdjünk mert nem jó a szívnek és így a keringésnek sem... Én félig oldalt félig hason alszom egy szopipárnával, és úgy kényelmes.

28 hetes pocakos.

2009. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért nem ajánlatos a jobb oldalon feküdni, mert akkor a baba nyomhat egy húgyvezetéket, ami miatt pangás alakulhat ki a vesében.

Mindhárom terhességemnél így jártam.

2009. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt ki találta ki.Az én babám medence fekvésű,ami úgy néz ki,hogy a fejecskéje bal oldalon,lábacskája jobb oldalon.Amint álmomban a bal oldalamra fekszem,már bököd a kis kezecskéjével,hogy jó lenne ha a jobbos alvást választanám,vagy pedig háton tudok még.


28hetes pocis

2009. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg rengeteg tévhit van, de ez nem az. Úgy van, ahogy a második válaszoló írta. Én nem rég voltam 4D-n és a szonográfus hölgy megnézte a veséimet is. A jobb vesémben némi pangó vizeletet látott és mondta, hogy időnként tudatosan próbáljak a bal oldalamon feküdni. Ugyanis a méh alapból némileg balra hajlik (vagy mi) és elnyomódhat a húgyvezeték, pontosan úgy, mint mikor rálépünk a slagra. Állítólag ez egyébként nagyon sok kismamánál előfordul.
2009. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!