Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes terhes vagyok, es...

29 hetes terhes vagyok, es ahogy egyre jobban felek ahogy kozeledik a szules, ez normalis?

Figyelt kérdés
Az elso gyerekem lesz, es semmit nem tudok... sem a szulesrol sem az utana kovetkezo dolgokrol. 28 eves vagyok es nincs testverem akire vigyaztam volna es sajnos mar az edesanyam sem el. Csak ketten vagyunk a ferjemmel, mert az o csaladja nagyon messze van. Es olvastam, hogy valaki mellszivot szeretne vasarolni, es akkor jottem ra hogy en meg azt sem tudom nekem kelleni fog e vagy sem. Es hogy milyen meretu ruhakat vegyunk, meg hogy mit csinaljak ha nem lesz tejem.. szoval most nagyon felek, ez mindenkivel igy van??
2012. júl. 17. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 28hetes vagyok, és nem járunk egy cipőben de azért irtam, hogy megnyugtassalak :)

Más a helyzetem, anyukám sokat segít, van egy öcsém is akit pesztrálhattam :)


Az aggódás teljesen természetes, mindenkiben benne van, van akiben csekélyebb mennyiségben. Én nagyon sokmindennek utánaolvastam, ha kérdésem volt akkor védönő, az orvosom, vagy anyukám. De volt, hogy olyanoktól kérdeztem akiknek már van gyerekük vagy nemrég szültek. Teljesen hasznos dolgokat hallottam.


A szüléstől Én nem félek. Ha belegondolsz biztos, hogy fájni fog, nem adják a gyereket ingyen, de akkor és ott már annyira nem fognak ezek számítani. Ott arra fogunk gondolni mikor bújik ki hogy lássam az arcát.

Én most vagyok így ezzel. Nemrég voltunk 4D babamozin, kaptunk képet, láttam az arcát, most jött el az a türelmetlenség, hogy mikor láthatom már, milyen lehet "egyben" :)


Kérdezz a védönődtől, vagy ismerősőktől, tuti h szívesen segítenek.

Milyen méretű ruhákat vegyél? Én bodykból és kényelmes rugikból 56-64es méretig vettem, és az összes többi ruhából ennél nagyobbakat (folyamatos a beszerzés) :)

Mellszívó: Én úgy vagyok vele, hogy nem veszem meg 30e ft-ért (csak elektromosat veszek, ha veszek), bemegyek a kórházba és meglátom, hogy kell-e egyáltalán. Ha igen, akkor a férjem elmegy és megveszi.


Fel a fejjel!


23éves/ 28hkm

2012. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem is első, és nekem van segítség rengeteg, de lehet én még jobban félek mint te, ez teljesen normális. A kisruhákat ha már venni akartok 3-4 56-os méret kell az a legkisebb azt hiszem, de amint közelebb kerülsz a szüléshez, ugyis mondják majd az ultrahangon hogy mekkora a bébi, hozzávetőlegesen tudni fogod mekkora ruci kell :) de ha más nincs a szülés után apa elmegy és vesz akkorát amekkora kell neki :) amig te korházban vagy:)

mellszivo is csak akkor kell ha van tejed, ha nem lesz akkor nem érdemes előre megvenni. Amikor meg kell de még nincs meg akkor kézzel is le lehet fejni.

ha nem lesz tejed rengeteg tápszer féle van vagy anyatejgyüjtő központ, utána kell nézni.

2012. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok lemaradt 26 éves vagyok és 39 hetes :) könnyü babavárást mindenkinek :)
2012. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez normális, hogy félsz :) én is félek, pedig második gyerek lesz. mellszívót mindenképp vegyél, nem kell 30 ezreset venni, de nagyon hasznos dolog. nekem az elsőnél nagyon bedurrantak a melleim, nagyon jó, ha van mellszívód. arról nem beszélve, hogy ha a baba nem szívja ki az összes tejet a melledből, le tudod fejni és eltenni későbbre. ez nem csak akkor jön jól, ha sok a tejed, nekem pl nem volt sok, mindig pótolnom kellett tápszerrel, de vmennyi mindig maradt a ciciben így is. 56-os ruhákat vegyél először, bár én vettem pár 62est is. néha lehet 50eset kapni, de azt nem érdemes megvenni, mert semeddig nem jó rá- én a lábas tipegőket ajánlom, mert sokkal kényelmesebb a babának, mint a zokni és kis kombidresszeket hozzá. textilpelust a feje alá stb. ágyból is a nagyobbat érdemes megvenni, én 70*140est fogok, a lányomnak is olyan volt, sokáig tudja használni. babakocsiból bolygókerekest vegyél, nálam szempont az is h beférjen a csomagtartóba. én ilyet veszek, hozzá való autósüléssel: [link]


amúgy meg ne félj, idővel bele fogsz jönni mindenbe :)

2012. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
még az előzőhöz, ha nincs kiürítve a cici, nem termelődik annyi, mindenképp javaslom a mellszívót
2012. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!