Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miről álmodnak az magzatok,...

Miről álmodnak az magzatok, amikor semmilyen látásbeli élményük nincs?

Figyelt kérdés
A terhességről szóló könyv szerint a magzatok a 30. hét körül már az alvás szemmozgásos REM fázisát mutatják, amikor a gyermekek álmodnak. De miről? Semmilyen látásbeli élményük nincs, amit az agy feldolgozhatna álom formájában!

2012. júl. 16. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

De vannak hangok, mozgás, ízek. Ezeket is "tanulják" rendszerezik. Plusz valamelyik dok.filmben volt, hogy vannak "fény-árnyék" játékok is, ha pl az anya "napozik" világosabb van neki...

Azért az anyaméh sem lehet olyan unalmas hely, hogy ne érjék izgalmas dolgok a kicsiket.

De ezt sose tudjuk meg, hacsak valaki nem emlékszik, mit is csinált odabent:)

2012. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a vakoknak sincs semmilyen lataselmenyuk megis almodnak. a magzatok is hallanak, ereznek.
2012. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van látásbeli élményük, mert a fény beszűrődik a hasfalon keresztül, tehát pl tudja, hogy van egy világosabb szakasz (nappal) és van egy sötétebb (éjszaka). A méhben sokszor nyitva a szemük, látják a kezüket, lábukat, köldökzsinórt, méhfalat. Nekem van egy álomképem, amikor a kezemmel egy naranycsosvörös puha falt tapogatok és a szememhez emelem utána a kezem. Ez akár magzatkori emléknek is beillik. Egészen pici koromból emlékszem erre az álomképre, és nem tudom eldönteni a mai napig, hogy igazi emlék-e, vagy csak pici koromban álmodtam.


Mellesleg meggyőződésem, hogy az anya élményei, érzései, gondolatai közvetítődnek a magzat felé a köldökzsinóron keresztül. Ezért van az, hogy pl a sok idegeskedés nem tesz jót a babának. Nézzetek hülyének, de én be szoktam képekben mutatni a babámnak bizonyos dolgokat. Mármint gondolati képekben. Tehát pl már bemutattam neki az egész családot, a kutyáinkat, "látta" a lakást, a kiságyát, stb. Biztos vagyok benne, hogy ezek a képek eljutnak hozzá, és feldolgozza őket.


Egyébként pedig nem csak a látás van, amivel információt szerezhet a külvilágról, hanem ott van az ízlelés (már érez ízeket a méhben is egy bizonyos fejlettségi kor után), szaglás, tapintás, hallás. Pl ha zenét hallgattatsz vele, figyeld meg, hogy többet mozog. Nem azt mondom, hogy "táncol" rá, hanem azt, hogy később, mikor már nem hallgat zenét aznap, sokkal aktívabb lesz, mert feldolgozza a kis agyában a hallottakat, és pl a REM fázisban nem csak a szeme mozog önként, hanem az egész kis teste, mint ahogy a kutyusok szoktak rázkódni, amikor álmodnak.


Azt, hogy miről álmodnak, igazándiból soha nem fogjuk megtudni, de biztos vagyok benne, hogy egy csomó mindent feldolgoznak már odabent a méhben is. :)

2012. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Médea13-nak igaza van.

Kedves Kérdező,tudom ajánlani Neked az Élet az anyaméhben c.dokumentumfilmet. Nagyon hasznos és érdekes,ebben elmondják,hogy a magzat bizony lát,nincs bent teljes sötétség,hallja a hangokat,meg tudja különböztetni anya hangját minden mástól,folyamatosan hallja a saját szívverését és az anyukáét is,még a gyomorkorgást is. A zene ritmusát még meg is jegyzi. Nem csak olyanról tud álmodni,amit már látott.De ha teljesen sötét is lenne bent,akkor feketeséget álmodna és közben mondjuk a bugyborékoló gyomorhangokat,vagy ahogy megfogja a kis lábacskáit :) Nagyon érdekes dolgok ezek nekik odabent :) Van mit feldolgozni! :)

29hkm

2012. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!