Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti újítottatok már fel kiságya...

Ti újítottatok már fel kiságyat? Csiszolásra és valamilyen lakkozásra gondolok. Hogy sikerült, milyen anyagot használtatok?

Figyelt kérdés
Rokonoktól kaptuk, elég ramaty állapotban van.

2012. júl. 13. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiságyat még nem, de arra figyelj mindenképp, hogy több éves rágásnak, rugdosásnak és ugrálásnak lesz kitéve. Az előbbi miatt (szerintem) inkább maradj akár a natúr fánál, minthogy leegyen róla bármit.
2012. júl. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Apukám most újított fel egyet nekünk. Azt hiszem kicsit csiszolta, meg festette (ez biztos). Mondjuk mi ezt csak a nagyszülőknél fogjuk használni, tehát nem minden napos strapának lesz kitéve.
2012. júl. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha fenyő akkor nagyon könnyű dolgotok lesz. Csiszoljátok le, és mivel a fenyő puha fa, ezért minden karc meg rágásnyom nagy valószínűséggel ki fog belőle jönni.

Utána pedig vegyetek fenyőhöz való lakkot, lakkozzátok le, és hagyjátok jól megszáradni, de ne napon!


Szerintem jó lesz.


Sok sikert!


27+4hkm

2012. júl. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi lecsiszoltuk, és suprakux lazúrral kentük le, mahagóni színre.


Nagyon szép lett a színe, és kicsit fényes. Szebb lett mint újnkorában volt:)


2x festettem le, kint a napon 1 óra alatt megszáradt az első réteg, a második pedig 2-3 óra alatt.


Ezt a festéket beszívja a fa, azért választottuk ezt, mert a zománc festék, lakk lepattog, azt le tudja rágni.

2012. júl. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi hőlégfúvóval szedtük le az eredeti festéket, egyszerűen, könnyen lejött. Vízbázisú festékkel festettük egy rétegben, de hamar elkezdett lekopni, nem tudom, mi az oka, lehet, hogy valamivel alapozni kellett volna?! De a hőlégfúvó nagyon bejött.
2012. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!