Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már 4 hónapja próbálkozunk...

Ha már 4 hónapja próbálkozunk és nem jött össze a babó, már érdemes orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Ebből 1-2 hónapig peteérés időszakában nem tudtunk együtt lenni, de a többi hónapbank 2 naponta együtt voltunk. 2 hónapja voltam nőgyógyásznál ellenőrzésen, elvileg lát peteérést, a sárgatest is megfelelő méretű volt, a méhnyálkahártyám általában 12-14 mm-re megvastagszik, rendszeres a mensim, a pajzsmiriggyel sincs gond.
2012. júl. 12. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha 1 év után sem jön össze a baba akkor forduljatok orvoshoz, 4 hónap az még nem sok idő.
2012. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elmehetsz, de ha megmondod, hogy 4 hónapja próbálkoztok, kinevet és közli, egy év múlva menjél vissza.

Ha idegesít a dolog, akkor mondd azt, hogy egy éve próbálkoztok.

Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha még fiatalabb, akkor várd ki türelmesen az egy évet.

Én már öreg voltam, így fél év után azt hazudtam, hogy egy éve próbálkozunk, és még jó is, hogy hazudtam, mert gondok voltak mindkettőnknél, és csak elvesztegettünk volna fél évet.

Ma már az ikrek 20 hónaposak:-)

2012. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem még ráértek orvoshoz fordulni.Nekünk a 6.hónapban jött össze a pici,és mindketten fiatalok vagyunk én 22 párom 25 éves.

Szerintem hamarosan összejön,csak ne aggódj és görcsölj ezen...:)

Sok sikert.:)

23hkm

2012. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány éves vagy... Ha 35 felett vagy, szerintem menj, és mond a dokinak, hogy már egy éve próbálkoztok:)
2012. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1 év rendszeres próbálkozás és sikertelenség után érdemes orvoshoz menni. A 4 hónap (főleg, hogy nem is tudtatok mindig a megfelelő időben együtt lenni) semmi

ez alól csak akkor van kivétel, ha már jócskán elmúltál 30 éves, inkább a 40 felé közelítesz, mert akkor meggyorsítják a vizsgálatokat.

2012. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én 26 vagyok, a párom 36.
2012. júl. 12. 15:12
 7/14 Csaponane ***** válasza:

Szia, szerintem ne aggódj. Összejön az :)

Én 33 éves vagyok, és több mint egy év után jött a baba. Most 20 hetes vagyok :) Ugyan voltunk az orvosnál mi is, de nekünk is az egy éves határidőt javasolta. Szóval ahhoz hogy minden összejöjjön jó időben kell együtt lennetek, ami azért nem egyszerű ha belegondolunk. Mi vettünk mikroszkópot is amivel meg lehet határozni a peteérés idejét. Használni ugyan már nem tudtuk, mert kiderült hogy terhes vagyok. Éppen azt beszéltük a férjemmel, hogy meg kellett vennünk, ez volt a jel :)

Szóval kitartást és jó egészséget!

Szia

2012. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Akkor szerintem várd ki az egy évet!

És ne görcsölj ezen, nem vagy lemaradva semmiről!!!

2012. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Leírom az én esetem. Első terhesség: első hónapban összejött ,de vetélés lett belőle. Másfél év múlva elkezdtünk megint próbálkozni, azt hittem egyből összejön.Augusztustól próbálkoztunk ,de peteérést nem figyeltem.Viszont onnantól minden hónapban egyre jobban kitolódott a menszeszem. Decemberre már 40 napra jött meg.így beszéltem a dokimmal aki írt fel Closyt ,hogy rendbe tegye a peteérésemet. Akkor mondta ,hogy mensi első napjától számítva ne legyünk együtt csak a 13-15-17 napon és utána csak 2 naponta. Januárba kellett volna kiváltanom a gyógyszert ,de nagyon hezitáltam utána olvastam,hogy a Closty előtt kellett volna egy két vizsgálat + nagyobb az esély az ikerterhességre amit nem szerettem volna. Megjött a mensim ,de gondoltam nem hagyom annyiba és vettem cickafarkfű és palástfű teát. A 13.14 .napon ittam 2 csésze cickafarkfű teát utána elkezdtem inni a palástfűteát. Sőt a párommal csak 2 napon voltunk együtt mert 17 nap körül elkezdtett fájdogálni a hasam. Megijedtem ,hogy a teától van,de biztam benne .hogy azért fáj,mert most teszi rendbe a ciklusom. A következő mensim már nem is jött meg. :)

Szerintem próbálkozz a teával és próbáljatok azon a napon együtt lenni amit írtam.Tényleg csak 1 év után írnak fel jó esetben gyógyszert. (Nekem sok olyan dolog közrejátszott ami miatt felírta a doki előbb) 26hkm

2012. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és a palástfüvet ittad a nemvártig? én egyik hónapban ittam kb. 6 napot a palástfüvet, de csak arra volt jó, hogy eltolja a mensim 5 nappal.
2012. júl. 12. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!