Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ, hogy a doki a...

Mitől függ, hogy a doki a terhesgondozáson vizsgál-e hüvelyi úton?

Figyelt kérdés
Vannak olyan dokik, akik a terhesség alatt minden időpontban vizsgálnak hüvelyileg, van aki meg szintes sose. Ezek mitől függnek? Engem mindíg vizsgál a doki, de egyre kellemetlenebb és félek, hogy a baba piszkálása miatt esetleg hamarabb megszületik. Titeket hogyan vizsgálnak? Hüvely út alatt nem uh-t,hanem betapintást értek. 36 heteske
2008. máj. 3. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Orvosa válogatja. De engem a másodikkal csak a 36. hét után vizsgált manuálisan, akkor viszont hetente nézte a méhszájat. 1 nappal túlhordtam.....
2008. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne félj a koraszülés ilyentől nem jön.Egy doki pontosan tudja,hogy mit kell bírnia egy magzatburoknak és mit nem.Engem a 34. hét óta néznek manuálisan(előtte nem,bár általános a 28-30. hét,csak ezt a 33.on tudtam meg,mert nincs választott dokim)Amikor utoljára voltam,úgy megdögönyözte a kicsit,hogy meg is lepődtem,meg kicsit kellemetlen is volt,de azóta is békésen rugdal bent a kis béka.Ne aggódj!Csak rémhírek,amikor olyat hallasz,hogy valakinél be akarta korábban indítani egy doki a szülést egy manuális vizsgálattal.Egy normális doki ilyet nem tesz meg.(Aki nemnormálisat választott magának az meg maga tehet róla.)

Amúgy azért nézi a méhszájat,hogy zárva van-e,tehát viszonylagos képet kap az odabenti helyzetről.De ez tényleg csak viszonylagos,mert ismerek olyat,aki épphogy kilépett a kh-ból,és elment egy zöldségesig a teljesen zárt méhszájával,egyszercsak beindult a szülés,és éppenhogy volt idejük visszamenni a kh-ba,és ki is pottyant a gyerek..bár ez tényleg nem jellemző,de megeshet,hogy csak a szülés előtt közvetlenül nyílik ki a méhszáj,vagy száll le a gyermek.

2008. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én dokim nem vizsgál kézzel, UH-ot csinál, egyszer vizsgált meg külön kézzel, amikor erős folyásom volt, biztos orvosa válogatja, de én azért örülök, hogy nem kell állandóan felfeküdnöm :)
2008. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden orvos más.15 hetes vagyok,engem még egyáltalán nem vizsgált kézzel.Most fog valószínű,mert szűrés is lesz.A többit még nem tudom.
2008. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!