Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozáson mit vizsgál...

Terhesgondozáson mit vizsgál a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Már négy és fél hónapos vagyok, és még nem voltam terhesgondozáson....A védőnőm szépen küldött minden vizsgálatra,vérvételek, belgyógyászat, afp, de most a 18.uh-on derült ki, hogy nem voltam még terhesgondozáson.Oda havonta kell menni?Mit néz olyankor a doki?Köszönöm a segítségeteket!
2009. okt. 9. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A védőnő kiadhatja a laboros beutalót? Nálunk azt csak orvos írhatja alá! A terhesgondozáson ált 4 hetente kell megjelenni, nem vizsgál a doki csak ha baj van, amúgy a beutalókat adja, az eredményeket elemzi, gyógyszert-vitamint ír fel ha szükséges. Nálunk így van, de lehet hogy nálatok más a szokás, a körzetedben lévő kismamáktól érdeklődj!
2009. okt. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos támogatásokra csak akkor vagy jogosult, ha a terhességed alatt legalább 4x megjelentél terhesgondozáson.
2009. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amikor legelőször elmentem a nőgyógyászhoz, akkor csinált egy rákszűrést, és adott egy csomó beutalót aláírva (afp, belgyógy, labor), és a védőnő meg kitöltötte őket.Csak annyit mondott a doki, hogy a védőnő tudni fogja, hogy mikor melyik vizsgálatra kell majd mennem, és úgy adja sorba a beutalót oda.A védőnő küldött is szépen, az eredményt is neki kellett mindig megmutatni, egyszer se mondta, hogy mennem kell vissza a nőgyógyászhoz is terhesgondozásra.A 18 hetes ultrahangon nézte a doki a kiskönyvembe, hogy még nem írt bele semmit, és jól lecseszett...

Én már régóta furcsállottam, hogy rendes doki nem lát, és hogy ennyi a terhesgondozás?Tudom, hogy az egyszeri támogatáshoz kell a négy pecsét.Írtam is ide be egy kérdést, hogy ki adja a pecséteket, és ki végze a terhesgondozást, és ezeket válaszolták, hogy a védőnő és a doki együtt...

2009. okt. 9. 12:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja a laboros beutalón néhány dolgot beikszelt a doki, amit ugye néznek vérvételen, meg néhány dolgot a védőnő is bejelölt mondván, hogy a doktorúr mindig elfelejti...
2009. okt. 9. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez városfüggő is. Melyik városban élsz? Vagy melyik városhoz tartozol? Én csak Szegedet tudom leírni. Én már 25 hetes vagyok, 3-szor voltam már terhesgondozáson, de a dokival még nem találkoztam, csak a védőnővel. Ő ír ki minden vizsgálatot és a doki pecsétjével "nyomul"(-:

egyébként melyik védőnő küldött akkor vizsgálatokra, ha nem a központi? A körzeti védőnők már nem írhatnak beutálókat, nem kérhetnek vizsgálatokat. Ezt csak a központi terhesgondozáson tehetik meg, ahol dokinek is kellene látnia téged, de többnyire le se sz@r. Bocsi!

2009. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Körzeti védőnő volt, mert falun lakok :(És Várpalotára járok nőgyógyászhoz.
2009. okt. 9. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyaságit csak akkor fogsz kapni, ha legalább 4-szer megjelensz a KÖZPONTI! terhesgondozáson. A körzeti védőnő nem igazolhatja ezt a 4 időpontot. Szerintem tudd meg minél hamarabb, hogy mi a várpalotai központi terhesgondozó telefonszáma és jelentkezz be hozzájuk. Nem ártana, ha valaki azt is átnézné, hogy minden vizsgálatot megcsináltak e nálad, amit kell. Általában ezeket a központi terhesgondozóban a védőnő teszi meg, ő írja ki a vizsgálatokat, nem a körzeti védőnő.

Furcsa, hogy a védőnőd még nem mondta, hogy menj el terhesgondozásra.

2009. okt. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!